Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is lerontja az átlagát...

Mocis99 kérdése:

Más is lerontja az átlagát 10. -ben?

Figyelt kérdés

Olyan mintha nem is én lennék. Egészen eddig 4.6+ tanuló voltam most pedig egymásra kapom az 1-eseket matekból és rossz jegyeket kapok másból is. Matek-Fizika tagozatos vagyok de nem ismerek magamra. Más is rontott 10.-ben?

És ha igen ez miért van?



2015. okt. 1. 14:22
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
Nagyon sokan, főleg, ha előző évben túl jó jegyeket kapott. Időnként kell egy kis seggberúgás, hogy pályára állj. Viseld méltósággal, aztán tanulj és javíts!
2015. okt. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Brain Storming ***** válasza:

A 9.-es matek nagyjából az általános iskolai matematika tananyag átismétlése, és egy-két új terület bevezetése, de csak finoman. A 10.-es évfolyamban jönnek a teljesen új dolgok, mint pl. a gyökvonás, a szögfüggvények, a valószínűségszámítás és a kombinatorika, no meg a komolyabb geometria.

Az én tapasztalatom szerint a 11.-es évfolyamban romlik a legtöbbeknek és a legjobban a matek teljesítménye ... A középiskola eleje már messze van, az érettségi úgyszintén, szóval emiatt van ilyenkor a legtöbb bukás félévkor és év végén. Másik dolog, hogy a középiskolában a 11. évfolyam talán a leghúzósabb: itt fejezik be a kombinatorika, az algebra témát, bejönnek a trigonometriai egyenletek, a koordinátageometria, és a valószínűségszámítás nagyja is. Ami a 11.-es matekban van, annak a túlnyomó többsége benne lesz az érettségiben is ... Sajnos a kombinatorika és a valószínűségszámítás témával sok tanár eddig csúszik, mert egyszerre, tömbösítve akarja leadni - holott ezek olyan témák, amiket nem lehet egyszerre, egyben megtanulni és megérteni.

Szóval matekból a 11. évfolyam a leghúzósabb szerintem.

2015. okt. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én humánra járok. Tavaly 3,2-es átlagom volt. Idén összeszedtem magam (10.) és jelenleg 4,5. Matektanárhoz járok viszont.
2015. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!