Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csinálhat olyat a tanár, hogy...

Csinálhat olyat a tanár, hogy egy előre bejelentett dolgozatra vagy egyest, vagy ötöst ad?

Figyelt kérdés

A matek tanár úgy gondolja, hogy ezt a tananyagot tudni kell.Az én elméletem teljesen más erről, ugyanis az élet számtalan akadályt fog elénk görgetni, de abban biztos vagyok, hogy soha nem kell majd tudnom azt, hogy mennyi 3-nak a -4.foka, meg hogy hogy kell valószínűséget számolni stb.. Miért tanulunk ilyen értelmetlen dolgokat, miért nem arra az életre készítenek föl, ahol csekket kell majd fizetni, adóbevallást kell majd készíteni.


Na mindegy, elkalandoztam egy kicsit :D. A kérdés akkor az, hogy csinálhat-e ilyet a tanár és hogy miért muszáj tudni?

Legyen szép napotok! :))

15/L



2015. okt. 16. 09:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

Adóbevallást jövő évtől már nem nagyon kell leadni, évről évre kevesebb embernek lesz kötelező, végül majd csak a vállalkozóknak.

Amúgy sem volt soha olyan nagy dolog, csak sokan nagy dolgot csinálnak belőle.


Csekk fizetésé nagyon bonyolult: fogod a csekket, és befizeted! Ezt tényleg érdemes lenne tanítani.

A csekk amúgy is remélhetőleg minél előbb kikopik, mert annál visszamaradottabb hülyeség már nem nagyon van a világon.


Amúgy tényleg sok hülyeséget tanítanak az iskolában, de hát kénytelen vagy ezeket lenyelni. A mateknak amúgy is több értelme van, mint bármelyik másik tárgynak.

2015. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Én reál ember vagyok, műszaki pályára készülök, én azt tartom feleslegesnek és értelmetlennek, hogy pl. magyar érettségin verset kell elemezni, aminek aztán végképp nem fogom hasznát venni soha (sőt, csak azok fogják, akik magyartanárnak, vagy irodalmárnak készülnek, esetleg nyelvészprofesszornak)"


Bővül a szókincsed, megtanulsz elvonatkoztatni, esetleg más szemszögből figyelni a világot. Nagyon is helyes, hogy ez is helyet kap a matek mellett. Ezektől mind csak több leszel :)

2015. okt. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Tom Benko ***** válasza:
Neked elméleted van, nekünk tapasztalatunk. Hidd el, fogod te még visszasírni, hogy miért nem figyeltél erre órán. Nem csekkfeladás, nem adóbevallás miatt.
2015. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

KEdves kérdező,

ha csak matekot tanulnál, honnan tudnád, hogy a töri érdekel és azzal akarsz valamit kezdeni?

És fordítva.

Adóbevallást tanítani?

Áruld el, minek?

MEgtanulsz hozzá olvasni, mert az évente változó jogszabályi környezetben hiába tanulod meg 15 évesen, később már elavult lesz a tudásod.

Csekkbefizetéshez szintén nem kell más, mint ismerni a számokat és a betűket...

2015. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Visszaolvastam ezt a kérdést így 5 év után...ennyi hülyeséget nem tudom, hogy tudtam összehordani, azóta szerencsére megváltozott a nézetem :D
2020. júl. 16. 10:26
 16/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen pályára sodort az élet? :)
2020. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Tom Benko ***** válasza:
Üdvözöllek az értelmes emberek exkluzív klubjában!
2020. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Pénzügyi-számviteli ügyintéző lettem, most gazdasági karra készülök. A matek érettségim pedig szerencsére 5-ös lett. :)
2020. júl. 18. 21:58
 19/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :) Csak fontos lett a matek az életedben úgy tűnik :)
2020. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Tom Benko ***** válasza:
Gratulálok!
2020. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!