Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kőbányai Szent László Gimnáziu...

Kőbányai Szent László Gimnázium & Karinthy Frigyes Gimnázium: környék, megközeltés?

Figyelt kérdés

8.-os tanuló vagyok és már 7. óta tudtam, hogy a Szent Lászlót legelőre írom majd. Viszont valamelyik hétvégén a szüleim kimentek megnézni hogyan lehetne eljutni a 11. kerületből (ahol lakunk) a sulihoz, és a környék eléggé lelombozta a kedvüket. Nem akarják, hogy ide jelentkezzek, az utazási idő sem tetszik nekik (1 ó oda-1 ó vissza), főleg ha a téli sötétedést nézzük. Tényleg nagyon rossz a környék? A reggeli vonatozás rossz választás lenne? Hogy győzhetném meg őket, hogy legalább megpróbálhassam?

A másik próbléma a Karinthyval van, ami ugye szintén nagyon messze van. Annak milyen a környéke? Tényleg nagyon tetszik a suli a honlapon leírtakból ítélve. Megérne ennyit utazni? Engem egyáltalán nem zavar a koránkelés és az utazás.



2015. okt. 23. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Én oda járok. Tényleg nem túl jó, de te tudod.
2015. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Karinthy nagyon jó. Én imádok odajárni. 45 percet utazok. Barátságos, külkerületi környék. Mellette van egy hatalmas park, önkormányzat, könyvtár, rendelőintézet, lakópark, kertes házak, másik középiskola és egy gimnázium.
2015. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 inez010 válasza:
Én a Karinthy közelében lakok, és nem vészes a környék egyáltalán, maximum annyira mint bárhol máshol lenne. Nem tudom melyik szak érdekelne, azt tudom róla hogy nyelvben erős, a németet anyanyelvű tanár tartja. :)
2015. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is a Karinthyba járok,szerintem jó környék :)

Van ott egy kis park,barátaimmal néha suli után ott sétálgatunk:)

Nagyon szeretem,nagyon jó suli :)

Amúgy a Szent Lászlóba jártam előkészítőre szerintem nem vészes a környék. 1 óra utazás pedig szerintem nem olyan sok én is annyit utazok a Karinthyba és ki lehet bírni

2015. okt. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Szent László környéke egyáltalán nem olyan rossz, sokkal kellemetlenebb helyek vannak a városon belül.

Ráadásul a 3-as villamos megállója közvetlenül az iskola mellett van, tehát nem is kell olyan sok időt eltölteni az iskola közvetlen környezetében.

Szerintem nagyon jó iskola, én idén végeztem, bátran ajánlom neked is. Egyébként a volt töritanárom is a XI. kerületből jár be. :)

2015. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utazási időt Te tudod, de a Karinthyt nagyon tudom ajánlani. Szuper suli, jó közösség, jó tanárok.
2015. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!