Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem érettségiztem bioszból,...

Ha nem érettségiztem bioszból, vagy fizikából még mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy valamiért az egyetemen kérik, hogy legyen érettségi bioszból, vagy fizikából, illetve a matek jegyet is nézik, hogy hányas lett. Mi van akkor, ha én egy tök más irányban tanultam eddig és nincs ezekből érettségim, akkor nem mehetek tovább gépészmérnöki képzésre?

2015. okt. 25. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha felvételi követelmény az adott tárgyból az érettségi, akkor az adott szakra nem tudsz bejutni.


De más szakra igen, ahol nincs ilyen követelmény.

2015. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
* Ha felvételi követelmény az adott tárgyból az érettségi, amiből neked nincs érettségid, akkor az adott szakra nem tudsz bejutni.
2015. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy adott szakirany kéri ezt akkor pótolnod kell. Mehetsz csak ezekből le kell érettségizned. Meglepődnék ha gepészmérnökire biosz felvételi lenne. Nincs ott egy "vagy"? :)
2015. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%
Hülye vagy kérdező?! Gépészmérnökin esélyed nincs fizika, matek nélkül. Integrálni, deriválni orrba szájba! Mechanika képleteket fejből kenni-vágni, géprajzot kívűlröl fújni. Ezek nélkül ne is próbálkozz. Mit gondoltál mit kérnek a gépészkaron talán filozófiát vagy bölcsészetet?! El vagy tájolva, de rohadtul...
2015. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!