Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet csinálhat a tanár?

Ilyet csinálhat a tanár?

Figyelt kérdés
A fizika órán vettünk egy buktatótörvényt.Azt mondta a tanár,ha valaki év végén nem tudja,hiába áll csillagos ötösre akkor is lehet pótvizsgára.Vagy ha ezt nemtudja valaki a dolgozatban,hiába jó a többi válasz, elégtelent kap.Ilyet csinálhat a tanár!?

2015. nov. 6. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
igen
2015. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Csinálhat, ha meg tudja védeni az álláspontját a nevelőtestület előtt. Ahogy annak idején bevett gyakorlat volt, hogy buktál, ha nem tudtad a Himnuszt és a Szózatot.
2015. nov. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
És mint tudjuk a buktatótörvények legalább olyan fontosak a magyar emberek számára mint a Himnusz vagy a Szózat XD
2015. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem.Már tudom a törvényt,de ez nekem sok.Már ez a négyes is amit kaptam sokat levitt az átlagomból,így 4,7 vagyok. :/ És köszönöm a válaszokat,ment a zöld kéz.
2015. nov. 6. 18:06
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#3: mert ha egyszer bemagolsz a verset, utána örökre tudni fogod? Amúgy nem tudom, mit kötsz bele a hozzászólásomba, csak egy példát hoztam fel.
2015. nov. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Csak a tanár fenyeget. Az évvégi jegyet az évközi jegyekből KELL megállapítani. A dolgozatot pedig az iskola helyi tantervében rögzített módon kell osztályoznia. Amiben nyilván nincs benne, hogy egy feladat rossz megoldása esetén a többi nem értékelhető.
2015. nov. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

"Az évvégi jegyet az évközi jegyekből KELL megállapítani."


- Tévedésben vagy. A törvényből idézek: "(6) Abban az esetben, ha az év végi osztályzat a tanuló hátrányára lényegesen eltér a tanítási év közben adott érdemjegyek átlagától, a nevelőtestület felhívja az érdekelt pedagógust, hogy adjon tájékoztatást ennek okáról, és indokolt esetben változtassa meg döntését. Ha a pedagógus nem változtatja meg döntését, és a nevelőtestület ennek indokaival nem ért egyet, az osztályzatot az évközi érdemjegyek alapján a tanuló javára módosítja."

Mivel nem osztályozó automaták vagyok, melyek algoritmikusan működnek, de persze a kiszámíthatósághoz emberi kapcsolat kell. A tanárnak tájékoztatni kell a diákot, szülőt arról, hogy nála így megy az osztályozás, az anyag visszakérdezése: így nem sérül a tanári autonómia, és a szülő joga. A diák meg elvégezheti a kötelességét, nevezetesen azt, hogy tanul.


"A dolgozatot pedig az iskola helyi tantervében rögzített módon kell osztályoznia."


- A helyi tanterv - mely rendszerint a kerettanterv - nem ad iránymutatást osztályozásra. A pedagógiai program határozhat meg százalékokat. Ez esetben mondhatja a tanár, hogy a buktatótörvény ismerete 51%, vagyis innentől kezdve nem lehet elérni nélküle az 50%-ot.

2015. nov. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tom Benko ***** válasza:
És melyik az a törvény?
2015. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A törvény az energia megmaradás törvénye. "Az energia nem vész el,nem is keletkezik,csak átalakul.Egy kölcsönhatás során,az egyik résztvevő energiája ugyan annyival nő,amennyivel a másik résztvevő energiája csökken."
2015. nov. 7. 10:47
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Ezt mondjuk nagyjából mindenki tudja, akinek valaha legalább egy fizikaórája volt...
2015. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!