Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus-vendéglátás szakra...

Turizmus-vendéglátás szakra járók/felvételizők?

Figyelt kérdés

Erre a szakra szeretnék majd egyetemre jelentkezni, és a pontszámítással kapcsolatban lenne kérdésem: tudom, hogy vannak a tanulmányi pontok, az érettségi pontok, plusz a többletpontok, és kétféleképpen számolhatják majd a pontjaimat, ami a kedvezőbb.

Viszont ha én turizmusra szeretnék jelentkezni, akkor a két legjobban sikerült érettségivizsga tárgyam eredménye az lehet majd az angol, és a történelem?

Mert olvastam ilyet, hogy "a képzési ágban választható szakmai előkészítő vizsgatárgyak". Ez mit takar? Ezek közül is beleszámítanak majd valamit, ha valaki tanult ilyet? Én nem is hallottam még ezekről, sima gimnáziumba járok, nem voltak ilyen óráim.

Kérem csak olyanok írjanak, akik tudnak is segíteni, előre is köszönöm.



2015. nov. 13. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A szakmai előkészítő vizsgatárgyak olyan tantárgyak, amelyeket az erre szakosodott képzésen tanulsz. Pl mint a közgazdaságis osztályban mikroökonómiát , közgazdaságot, ilyesmi.

Minden szaknál meg van adva, hogy mit fogadnak el vitt érettségi tárgyként.

2015. nov. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ez is lehet a vitt érettségi tárgyak között, de nem gond, ha én az angol és a töri érettségi eredményét 'választom'? Tehát, hogy ugyanúgy elfogadják azt is felvételinél, nem kritérium ezek a szakmai tárgyak, ugye?
2015. nov. 14. 16:33
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaj, meg is találtam a felvi.hu-n a választ

Köszönöm a segítséged!:)

2015. nov. 14. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen-igen. :)

Én is angol-törit viszek. Mondjuk gazdasági és menedzsmentre...

Melyik suliba készülsz? És idén érettségizel? :)

2015. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most a BGF mellett vagyok, de jönnek majd a nyílt napok, elmegyek néhányra hátha jobban megtetszik más, de lehet hogy nem változtatok.:)

Igen, majd most májusban, szóval elkezdek lassan tájékozódni mindenről:D

2015. nov. 15. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!