Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan intézhetném el hogy...

Hogyan intézhetném el hogy fősulin felmentsenek tesiből?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon béna vagyok mindenfajta sporthoz,futni se birok stb. Nem szeretnék égni a társaim előtt,szeretném felmentetni magam tesiből.Mi kell ehhez? Elég egy háziorvosi igazolás vagy vmi komolyabb kell?
2008. szept. 12. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne de gimire értendően.
2008. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nem kell aggódnod, mert fősulin kb.50 féle lehtőséged van jógától az aerobikig,akár lovaglás...nem kell feltétlen olyan amihez különleges tehetség kell(pl.ha nem megy a foci,tenisz stb.. ne azt válaszd)amúgy 2 félévet kell mindenképp teljesítened(legalábbis nálunk)nyugi senki nem fog gúnyolni,senki nem arra gfigyel h.milyen béna a másik..(tapasztalatból mondom)


amúgy max arra van lehetőség,h.szokott lenni egyéb felmentés nevű tesi kurzus(Szegeden legalábbis van)amire ha feljelentkezel,elfogadnak bizonyos máshol,szabadon végzett mozgást,sportot.pl.ha társastáncvolsz,hastáncolsz..stb de ennek utána kell járni mit fogadnak el..de én tényleg azt javaslom válassz vmi tesit,tényleg nem kell parzni tőle.:-)

2008. szept. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármelyik fősulin lehet felmentést kérni tesi alól. De az nem indok, hogy bénázni fogsz a többiek előtt. Nálunk csak szakorvosi igazolással fogadták el a kérelmet, és azt is csak akkor, ha nem tudtak az adott személynek megfelelő mozgást kínálni.

Pl. nekem egy gerincsérülés miatt műtötték a gerincemet és én vizitornára jártam. Egy kis testmozgás senkinek sem árt. Neked sem. Ezek nem olyanok mint a gimiben a tesi, itt le kell igazolni bizonyos alkalmakat, hogy megjelentél.

Mellesleg megnézném azt a háziorvost, aki nem támogatja páciensénél a testmozgást.


A gimi az más tészta. Ott én is fel voltam mentve tesiből, mert nem tudtak számomra megfelelő testmozgást biztosítani. Az adott betegségről kell szakorvosi igazolás (ortpédia, belgyógyászat stb). Ezek után kérelmet kell benyújtani, amit bevezetnek a naplóba és később a bizonyítványodba.

Fősulin is így működik. A tanulmányi osztályon megmondják, hogy kinek kell címezni a kérelmet.

2008. szept. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nezd, amikor 120 kilós voltam, akkor is minden felevben felvettem a tesit, nem nevetett senki, sot, tok jo tarsasag volt, amugy kb 6-7x felvettem, pedig csak egyszer fogadták el.


en roplabdaztam, de siman valaszthatsz barmit foiskolan.


a rendszeres mozgas meg nagyon egeszseges, ajanlom, és hatha talalsz olyat, ami tetszik


sok sikert

2008. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!