Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinfó így elvégezhető?

BME mérnökinfó így elvégezhető?

Figyelt kérdés
Sajnos csak végzősként jöttem rá, hogy mi érdekel, és sem matek sem fizika faktra nem járok. Szeretem a matekot, ötös vagyok belőle, de tisztában vagyok vele, hogy hátrányban indulok az emelt matekosokkal szemben. Szerintetek el lehet végezni így is a szakot azért? Illetve bármi információnak örülnék magáról az egyetemmel/VIK-kel/magával a szakkal kapcsolatban. :)

2015. nov. 21. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

El lehet végezni.

Feltéve ha a legelejétől FOLYAMATOSAN tanulsz és önmagadtól képes vagy utána nézni/járni a dolgoknak (pl. amiket nem értesz).

2015. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Esetleg még annyi, hogy lány vagyok, azért akadna ott rajtam kívül még pár lány?
2015. nov. 21. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:

BME-s vagyok, igaz nem mérnökinfón, de hallottam hírét. Iszonyat sokat kell tanulnod majd, főleg önállóan, és nagyon jól kell értened a dolgokat.

Matek közép az viszont nevetségesen kevés. Ha nem is emeltezel belőle, érdemes önállóan megtanulnod a felsőbb analízist, legalább a deriválást, integrálást.

Ehhez tudom javasolni Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás, Integrálszámítás c. könyveit, továbbá: Obádovics J. Gyula: Felsőbb matematika.

Ha ezeket megtanulod előre, önállóan, akkor megkönnyíted magadnak az első félévet. Analízisből ugyanis mindig jól megvágják a népet...

2015. nov. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyvtippeket!!:)) Alapból is el akartam kezdeni, de könyvet nem találtam hozzá, illetve majd mindenképp matektanárt is szeretnék legalább a nyárra.
2015. nov. 21. 23:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Matektanárra viszont nincs szükség. Az általam írt könyvek azért jók, mert önállóan, egyéb segítség nélkül lehet belőlük tanulni.

Ehhez majd előbb-utóbb úgyis hozzá fogsz szokni, ha másnem, az egyetemen...

2015. nov. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sidel ***** válasza:
100%

Szia!

Mérnökinfós lány vagyok és megnyugtatlak, vannak lányok, egyre többen. :)

Fizika faktra én se jártam, érettségizni se érettségiztem belőle és 10.-ben tanultam utoljára. Ennek ellenére viszonylag hamar és könnyen átküzdöttem magam a fizikás tárgyakon. Emiatt nem izgulnék.

Matek. Ahogy az előttem szóló is írta, integrálni, deriválni tudj, az nem árt. Esetleg még nézegess függvényanalízist, gráfelméletet, vektor, mátrix műveleteket... bár igazából a legtöbbjét az alapoktól kezdjük, csak gyorsabban haladunk, mint gimiben tennénk.

Ha ezen felül marad kis szabadidőd, akkor kis programozási gyakorlat sem árt, megkönnyíti az első pár hetedet, ha az alapokat tudod (C nyelv lesz elvileg nektek is első félévben). Én azért elszenvedtem a házikkal jó pár órát, pedig nem voltak nehezek, csak a szintaktika teljesen új volt nekem és idő kellett, míg hozzászoktam és megtanultam úgy gondolkodni, ahogy kell. Illetve még angolra gyúrj rá, ha tudsz/nem megy olyan jól, mert egyetem alatt nehezebb lesz még nyelvet is tanulni, viszont állást nehéz úgy kapni, ha az ember nem tud megfelelő szinten angolul.

Ha bármi kérdésed van még, nyugodtan keress meg priviben.


Ui: BME-VIK nyíltnap jövő hét pénteken lesz (11.27.)

2015. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

BME mérnök infóra matek meg kis programozás kell, fizika kevésbé. Sokat kell tanulni, nehéz iskola, de nagyon megéri, mert szinte garantált a diplomával a jó állás (és persze a mögöttes tudás is megvan). Nagyon sokan csúsznak egy fél/ egy évet de meg így is megéri oda járni.


Még van időd készülni, használd ki alaposan, tanárhoz is járhatsz ha az segít, de sokkal fontosabb a kitartás, szorgalom stb.


A héten lesz BME nyílt nap, érdemes elmenni. [link] itt nagyon sok információ van a karról.

Írj privátot is nyugodtan ha még van valamilyen kérdésed.


Egy BME-VIK-es.

2015. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Én is ide szeretnék jelentkezni! Ha lenne kedved beszélgetni, írtam privátot! :) Sok sikert előre is a felvételihez. :)
2016. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!