Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha programozó akarok lenni...

Ha programozó akarok lenni akkor melyikek a le jobb egyetem? (c#, c++ tanulásához)

Figyelt kérdés

2015. nov. 29. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Most komolyan azért mennél egyetemre, mert c-t tanulnál? Egyrészt az egyetemen nem úgy van, hogy akkor programozás és elejétől a végéig be kell magolni egy programozási nyelvet, sőt, a prog órákon nagyrészt a bevezető után gyakorlatok vannak, amiken nem magyarázzák el töviről hegyire, mi micsoda; feltételezik, hogy aki oda akar járni, az ezzel pontosan tisztában van. Nem is beszélve arról, hogy pl mérnökinfón a prog mellett ott a matek meg a fizika, ami elég kemény.

Másrészt meg, pontosan mit akarsz kezdeni a C-vel? Mert ez sem mindegy.

Harmadrészt, én nyelvész vagyok, hobbiból kezdtem itthon C-t tanulni és hidd el, ha én meg tudtam tanulni elég magas szinten itthon, könyvből meg netes oktatóanyagokból, akkor neked is menni fog.

24N

2015. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Ha a legjobb egyetem a cél, akkor a rangsor: BME,ELTE, Szegedi, Debreceni.

c#, c++ tanulása: Az egyetemen nincs olyan, hogy fixen csak egy programozási nyelvet tanultok. Inkább arra akarnak megtanítani, hogy hogyan érts mindegyikhez. Szóval a programozáshoz kellő logikát akarják megtanítani neked.

(Amúgy ez íratlan szabály: NEM AZ EGYETEMEN FOGSZ MEGTANULNI PROGRAMOZNI!!!!)

Egy c#, c++ elsajátításához, ahogy írta az első nem kell egyetem. Mivel ezeken a szakokon a programozás az ami kb. a legjobban megy.

A matekkal meg úgy megszivatnak, hogy fél év után már iratkozol is ki.

Rögös az út, mivel a programtervezőknek rengeteg és magas szintű matek kell. A BME-ről meg ne is beszéljünk. Ott sokszor még egy zseni is meghal.

2015. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha CSAK programozni akarsz megtanulni, akkor: SZÁMALK. Rossz hír, - hogy a matek ide is kell; - 3 év; - pénzdíjas;

ráadásul csak egy "szakmai felsőfokú tanfolyam"-ról kapsz papírt, ami az állami cégeknél / hivataloknál a rabszolga kategóriába sorolást jelenti. Köztisztviselő pl. evvel nem is lehetsz! (Ha érvényesülni is akarsz, egy bármilyen egyetemi flepni szükséges). Viszont megtanultál programozni... általában. Assembly, C; +- amit akarsz...

:))

2015. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
BME
2015. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
BME-re akkor menjél, ha jó vagy matekból (emelt szinten), különben elvérzel. (Olyan tárgyakon, mint pl.: BSZ.)
2016. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!