Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi ideig tart egy kerékpár...

Mennyi ideig tart egy kerékpárszerelő képzés?

Figyelt kérdés

Bővebben: minél előbb szeretnék letenni az érettségim után egy kerékpárszerelői szakmát, hogy elhelyezkedhessek külföldön.

Pontosan mit tartalmaz a szakma és ami fontosabb: mennyi ideig tart a képzés? (néztem szakkepesites.hu-n, ám olyanoktól szeretném hallania válaszokat, akik már letették vagy éppen leteszik).



2015. dec. 6. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs hozzá érzéked, akkor fölösleges ezzel foglalkozni, ha meg van, akkor szakmai ki nem tudod vele törölni papír nélkül is profi lehetsz.


Nekem nincs papírom, amikor én szervizben dolgoztam, akkor ilyen pénzlehúzó baromság még nem is létezett, hogy kerékpárszerelő szakma. Ez már önmagában is kb kész vicc. :) A mai napig én szerelem a bicikliket itthon meg ismerősöknek is szoktam. A "szakma" az elmúlt 20 évben (sőt akár az elmúlt 30 évet is írhatnám) kb semmit sem változott néhány újítástól eltekintve amit elég könnyen meg lehet tanulni.


A lényeg, hogyha a kezedbe veszel egy csavarhúzót és azzal kb annyira vagy képes, hogy átszúrod a szemgolyódat, akkor ez nem neked való.

De ha kb egy 5-ös imbusszal meg egy csavarhúzóval darabokra szeded a gépet, akkor ez neked való.


Többet ér a műszaki érzék, mint a papír, főleg ahol adnak is arra, hogy kit vesznek fel.


A lényeg, hogyha most is bringázol és profin megy a szerelés, akkor papír nélkül is menni fog.

2015. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Igazság szerint sok tapasztalatom ilyenekkel nem nagyon volt. Gépet szereltem - csavarhúzó, oldalak le, RAM beszerelés, alaplap, izé, hasonló. Bringám is van, de eddig nem nagyon szerelgettem.

De gondolom nem csak a cs.húzóról szól az egész.


Azért kérdezem, mert sajnos nem nagyon van más ötletem szakma választást illetően. Éppen ezért szeretnék egy olyan kétkezi szakmát választani, ami így rápillantás szerűen, nem igényel matematikát, mert ahhoz krumpli vagyok.

Mivel elhelyezkedésemet külföldre terveztem (Anglia) éppen emiatt ragaszkodom a szakma elvégzéséhez, mert ott is gondolom kérnek egy papírt arról, hogy "igen, én tudok összeszerelni bicikliket".

2015. dec. 6. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Van fehérváron és veszprémbe is. félév,de suliba nem tanfolyamon 1-2 év
2019. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!