Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok, műszakisok, jogra...

Orvosisok, műszakisok, jogra járók, egyéb kemény szakon tanulók! Ti irigykedtek a lazább szakra járók szabadidejére és könnyebben tanulható, kevesebb vizsgáikra?

Figyelt kérdés
2015. dec. 10. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki pl orvosnak készül a gimiben az tisztában van a követelnényekkel,hogy valószínűleg sok dologról kell majd lemondania,és hogy nagyon hosszú lesz mire tényleg orvos lesz..de ezt választotta saját akaratából (jobb esetben :)),szóval,nem hiszem hogy irigykednek a "lazább" szakra járókra..
2015. dec. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jogász szakon tanulok.

Kicsit féltékeny vagyok, amikor a turizmusos barátnőm meséli, hogy most vizsgaidőszakban 2 vizsgája lesz, nekem meg 11, de összességében nem irigykedem. Végülis én is mehettem volna turizmusra..

Valóban tisztában voltam azzal, hogy nem lesz könnyű, de nem érzem teljesíthetetlennek. Meg amúgyis szeretem :))

2015. dec. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem. Tudom, hogy nekem jobb munkám lesz, többet fogok keresni.



Plusz én élvezem is amit tanulok, ez a hobbim, szenvedélyem, szóval nem olyan nehéz számomra

2015. dec. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nyammogi ***** válasza:

Én ELTE-n vagyok környezettanos; nem a legegyszerűbb szak, sőt...


Nem kifejezetten élvezem, nem ez az életem értelme, nem 101%-os vidámsággal (és odaadással) megyek be sokszor az előadásokra, gyakorlatokra, de tudom, hogy amennyiben elvégzem, meg fogok tudni belőle élni és nem kell majd folyamatos álláskeresésben lennem.


Közhelynek hathat, de a kemény munka kifizetődő.

2015. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

én egy ilyen kemény szakra járok, de azért az nem igaz, hogy ne lenne semmi szabadidőnk


bőven összegeztethető


ami nem működik az amikor a könnyebb szakosok a vizsgaidőszakban vágnak be egy egész félévet

2015. dec. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként mi az a könnyebb szak? Informatikus vagyok, vannak közgáz tárgyaink. Az infos tárgyakat nagyon könnyen megcsinálom, a gazdászos tárgyakkal meg szenvedek
2015. dec. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

Én orvos vagyok, anno néha kicsit irigykedtem, de alapvetően nagyon szerettem a szakomat és azért a nagyon kemény vizsgaidőszakainkban is voltak jó dolgok.

Ami viszont dühít, hogy rengeteg olyan szak van az egyetemeken például andragógia, szabad bölcsészet stb. amiknek semmi értelme, de léhűtő idióták járnak rájuk (személyes tapasztalat), akik szimplán el akarnak lébecolni valahol X évig meg kell nekik egy diploma, és ezek az emberek rombolják egyrészt az egyetemisták megítélését, lásd a rengeteg a "diploma nem ér semmit" hsz itt az oldalon, másrészt elvonják az értelmes szakoktól az erőforrásokat, például a kollégiumi helyeket!

2015. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!