Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gondolják ezt a Fazekasról?

Miért gondolják ezt a Fazekasról?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, és gimnáziumba szeretnék menni. Sokat hallottam, hogy a Budapesti Fazekas versenyistálló, nehéz suli, lehetetlen a bejutás és egyéb rémhíreket. Az érdekel, hogy miért terjesztik ezeket és mennyi az igazságalapja. És ha esetleg van valaki aki oda jár, vagy ismer olyat, akkor ők is írjanak légyszi :)

2015. dec. 13. 20:22
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Egy kilencedikes nem sokat tud szerintem még a nyelvtanárokról meg a nyelvvizsgáról.


A tanárok nagyon aranyosak, mindenki nagyon komolyan veszi a saját tantárgyát (persze gondolom természetesen megértik, ha egy nyomós ok miatt nem tudtál készülni). A haladó angol csoport nekem nagyon tetszik, sokat haladunk, Angliából rendelt könyvekből tanulunk. Ahogy észrevettem, a kezdők is szépen fejlődnek, szerintem simán meglesz nekik a középfok 12. végére (a haladónál kb mindenki a középfokról indul, bár én személy szerint már közép- és felsőfokú nyelvvvizsgával jöttem).


Az eljárás úgy történik, hogy ki kell választani egy kötelező második nyelvet az alábbiak közül: francia, németH, németK, olasz, latin, orosz

Utána ki kell mégegyet választani, ha esetleg nem jutnánk be arra a nyelvre amit választottunk.

Szeptemberben pedig mindenki ír egy azonos szintfelmérőt, ami alapján eldöntik kezdő vagy haladó csoportba kerülünk-e.

2016. febr. 5. 19:57
 22/27 Bogi11 ***** válasza:
72%
Ezt sosem értettem.. Felsőfok után mit lehet még tanulni 4 évig? :) Egyébként gratulálok!! Ezek szerint te ajánlod a suli társtud tagozatát is.. Az én gyerkőcömnek jövőre lesz csak aktuális, de megijeszti az " ország legjobb gimnáziuma " cím. Fél, hogy a tanuláson kívül semmi másra nem maradna ideje, pedig a sportot sem szeretné abbahagyni. Pedig a Fazekasba könnyebb bejutni, mint pl. az Eötvösbe, ami szintén képben van. Nem tudom mi a különbség a 2 iskola között szemléletben. Persze nincs olyan, aki mindkettőt próbálta volna. A központi írásbelin múlik minden. A Fazekasban különösképpen nem igazán számítanak a hozott pontok. Megkérdezhetem , hogy te mennyit tanulsz naponta? Tudsz-e mással is foglalkozni a tanulás mellett?
2016. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nem sok az igazság alapja. Ez az iskola rengeteget adott nekem. A tanáraink hajlandóak voltak külön bejönni reggel azért, hogy foglalkozzanak velünk, ha megkértük őket. Bármelyik tanárhoz oda lehetett menni, ha valamit nem értettünk és segítettek nekünk.A tanáraink nagyszerűek voltak, minden területbe megpróbáltak betekintést engedni. Lehetőség volt külön szakkörökre járni délután, ha erre volt igényünk. Olyan tárgyakból, amik érdekeltek. Az érettségihez szükséges tudásanyagnál jóval többet adtak át, ami nagy segítség volt az egyetemi évek kezdetén. Én azt gondolom, hogy ez egy nagyszerű iskola, ahol azokkal is foglalkoznak, akik nem zsenik. Az elvégzéséhez akaratra van csupán szükség. Nagyon jól felszerelt, ami lehetőséget kínál arra, hogy szemléltethessék a tananyagot. 32 fővel kezdett az osztályunk és csak egy diák nem tudta folytatni, akinek rengeteg lehetőséget megadtak erre, de sosem élt vele. Tehát tényleg az ő hibája volt. Nagyon emberközpontú környezet. Mindenkit csak arra tudok biztatni, hogy próbáljon bekerülni, mert nem bánja meg.
2016. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

A nagyon jól felszerelttel kötöszködnék.

Nem ,,sokat" tanulok, általában 2-3 órát (utóbbi csak akkor, ha nagyon nem figyeltem oda órán), témazáró előtt esetleg többet. Ez függ attól is, milyen tantárgyról van szó, pl fizikát vagy matekot többet tanulok mint törit, magyart és angolt együttvéve. Komolyan vesznek minden tantárgyat, de megértik, ha nem tudtál készülni, vagy szimplán nem érdekel az adott tárgy.

Hát az angol... hivatalosan kérhetnék papírt, hogy nem szeretnék bejárni az órákra, de nem teszem, mert jó nyelvgyakorlásnak tartom. Ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem érdekel, vagy hogy nem foglalkozok vele. Szimplán annyival előrébb indulok, hogy 11.-ben előrehozott érettségit csinálok belőle, eggyel kevesebb tantárgy legalább a végére.

Megoldható a különprogram. Rendszeresen eljárok osztálytársaimmal, barátaimmal a szabadidőmben. Heti többszörös gitárórám van, plusz zenekar, meg lovagolok, szintén heti több órában. Több osztálytársam is van, aki eljár több különórára, meg akik versenyszerűen sportolnak. Az osztályátlag pedig eddig mindig 4,5 fölött volt...

Az iskola is kínál sok plusz programot. Tavaly decemberben (2015) például az osztályommal megnyertünk egy EU-s versenyt, s elmentünk 2 tanárunkkal Strasbourgba az Európai Parlamentbe. Az iskola pedig mindenben támogatott minket. Idén márciusban 2. alkalommal rendezik meg a Fazekas + Fesztivált, amit mondjuk hogy a mi osztályunk indított el. Az osztálytársam a DÖK elnök, és sikerült elintéznie többen között, hogy az izraeli és az amerikai nagykövetek tartsanak előadásokat. Én nagyon szeretem ezt a sulit.

2016. febr. 9. 18:29
 25/27 Bogi11 ***** válasza:
28%

Egészen meghoztátok a kedvemet a sulihoz. :) Bár már egy másik ismerős anyuka is azt mondta nekem, hogy higgyem el a " a Fazekasban nem isznak vért a Tanárok". :) Még ha ilyen híre is van..

Kérdező, megmondanád, hogy melyik osztályba jársz?

A társtud tagozatról van esetleg közvetlen tapasztalat? Ott mennyire kemények a termtud tárgyak?

2016. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
10A, társadalomtudományi szak... ha van konkrét kérdése, szívesen válaszolok rá :)
2016. febr. 13. 13:30
 27/27 anonim ***** válasza:
85%
A magyar doktori kepzesben valo alulreprezentaltsagot en is tapasztaltam, csak egy kicsit mas szemszogbol, mint az 5-os valaszolo. O korulnez a csoporttarsai kozott es arra jut, hogy a fazekasosok lemorzsolodtak, en meg korulnezek a volt evfolyamtarsaim kozott es arra jutok, hogy szinte senki nem Magyarorszagon szerez fokozatot. En magam is kelthetek olyan benyomast a feluletes szemleloben, mint szerencsetlen tulhajszolt fazekasos, aki az alapkepzes utan feladta.
2016. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!