Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akadnak ki többen ha...

Miért akadnak ki többen ha megmondom miért vittem a gyereket egyházi középsuliba? Nem a vallás miatt, a dakoták miatt!

Figyelt kérdés

A gyerekem lakótelepi általánosba járt. A színvonal a béka segge alatt, nem a tanárok miatt feltétlenül, hanem mert tele az egész dakotákkal és a liberós őrületek miatt szegínnny dakotákhoz kell igazítani mindent nehogy mán megkülönböztetve érezzék magukat! Ha hülyék mint a segg és nem tanulnak legyen a többi diák is tanulatlan barom, nehogy rosszul érezze magát az a dakota.


Na hát ebből elég egyházi középsuliba vittem a gyereket, ahol erősen megválogatják tanulmányi eredmény magaviselet stb szerint már bekerüléskor a tanulókat, és később is a nem oda való nem teljesítőket kiszórják a francba.

És a fő (egyik ő) ok: egy darab dakota sincs. Az ilyeneknek esélye sincs bekerülni szóba se állnak velük már a felvételkor se.


Na ez kell!

Csak nem értem, ismerőseim közül néhányan hű de liberósak és felháborodtak. Hogy vallásos vagyok? Én nem. Csak olyan suli kell ahol van színvonal és nincs dakota. És ezt csak egy független nem állami intézmény érheti el aki megválogatja kit vesz fel, és ahol nem pofázik bele a KLIK meg senki hogy szegínny dakotát megkülönböztetik.


De miért háborodnak fel ezen egyesek megjátszott affektáló viselkedéssel? Hogy jaj hogy mondhatok ilyet? Hogy antiszolidáris intoleráns meg leszakadó társadalmi rétegek meg közös felelősség meg integráció meg stb


Én meg mondom erre anyád. Egy levegőt se szívok a dakotákkal nemhogy a gyereket együtt neveljem velük.


2015. dec. 14. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen korrekt az érvelésed.
2015. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Rendben van, kipanaszkodtad magadat, elmondtad a véleményedet, oké. Kérdés is van?

A hozzáállásod teljesen érthető. Elég egy osztályba egyetlen cigány, ott már tanítás nem lesz. Nincs könyv, nincs füzet, ellenben bőven vannak "Jajj, tanárnéni, há' tessék má' megérteni, hogy..." kezdetű kifogások, iskolai lopások, indok nélkül benn kószáló 18-20 éves, börtönviselt "tesvérek", iskolán kívüli fenyegetések. Néha még egzotikus, kulturált környezetben évtizedek óta kihaltnak számító betegségek és élősködők is megjelennek: tetű, rüh, hepatitis, TBC és egyebek.

Az indokod tehát érthető: ahol válogatják a gyerekeket, ott lehet minőségi oktatást biztosítani. Csak azt nem értem, miért kell ebből ekkora drámát csinálni. Ha megkérdik, hová viszed a gyerekedet, megmondod, ha meg indokot kérdeznek, akkor nem vagy köteles értékelhető választ adni. Ezt választottad, mert ez tetszett.

Tudhatnád már, hogy Magyarországon mindenki nagyon okos, olyannyira, hogy még a másiknál is okosabb. Főleg olyan dologban, amihez nincs is semmi köze. A magunk problémáját sosem tudjuk megoldani, de arra mindig van idő, hogy a kolléga, szomszéd, rokon gondján csámcsogjunk (addig sem kell a saját nyomorunkkal foglalkozni, esetleg dolgozni) és nagyon okos tanácsokat tudjunk adni, mintha értenénk hozzá. Nem kell felkapni a vizet, 1-2 hónapig téma lesz, hogy hová megy a gyerek, aztán majd jön más. Az ismerősök, rokonok közül valakit kirúgnak, "megesik" egy fiatal lány, valaki öngyilkos lesz vagy balesetben meghal, külföldre költözik - utána már az lesz a téma, amit munkahelyen, családi ebédnél fennhangon ki kell tárgyalni és meg kell szakérteni. Esetleg majd szeptemberben, iskolakezdés környékén kerül elő megint a te témád, de akkor sem fog sokáig kitartani. Addigra lehet, hogy azt is elfelejtik az ismerősök, hogy egyáltalán van gyereked és középiskolás korú.

2015. dec. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
De amugy tenyleg, miert vitted egyhazi kozepsuliba? Nagyon sok allami gimnazium is van, ahol felvetelivel szurik a jelentkezoket, magas a szinvonal, emellett nem eroltetik a vallasos maszlagot.
2015. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Felesleges volt egyházi középsuliba adni a gyereket. Egy nívós gimnáziumba nem jutnak be a dakoták. Ha mégis felvesznek 1-2-őt, azokat azért, mert véletlenül okosak, és tudnak haladni a többiekkel. Szigorú pontrendszer van a felvételinél, és a dakoták nincsenek előnyben.
2015. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Én is pont úgy utáltam a cigókat, mint te, általános iskolában nekem is voltak rossz élményeim az igazi alja, büdös, koszos cigányokkal.

Aztán felvettek egy erôsebb gimibe, és most az egyik legjobb barátom cigány. A srác halál normális, baromi jófej, és nem mellesleg ritka intelligens. Nem is pattog, ha valaki a cigány szót használja, nem akar semmilyen pozitív megkülönböztetésben részesülni, nem akarja kihasználni a származásából adódó "elônyöket". Gyakran csak cigónak, vagy cigánynak hívom, ô engem meg nácinak, vagy árjának, sokszor hecceljük így egymást poénból, nincs sértôdékenység.

Szerintem felesleges volt egyházi suliba rakni a gyereked, fôleg ha nem vagy vallásos; igazán tudhatnád, hogy ezekre az intézményekre gyakran jellemzô a bigottság és túlzásbavitt konzervativitás, ami a gyereked jellemfejlôdését is negatívan befolyásolhatja. Bár ahogy nézem, nem is bánod, eléggé utálhatod a liberalitás eszméjét.:)

Egy szó mint száz, szerintem ha egy erôs gimibe küldted volna, azzal jobban járt volna, és ha még van is ott 1-2 cigó, azok is azért vannak ott, mert megvan a megfelelô értelmi szintjük, ahhoz, hogy ott legyenek. Ha nem akarsz barátkozni velük, nem kell, de egy ilyen iskolában attrocitás sem fog érni.

2015. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

A kérdésedre a válasz: mert liberális gondolkodású ismerőseid/baátiad vannak. De ezt Te is tudod. Esetleg nincs gyerekük vagy már nem iskolás korúak a gyekereik, így könnyen ítélkeznek, modanak véleményt mások felett.

Hát ezért. Egyébként megjól tetted az érvelésed rendben van. Azt hogy jó képzést szeretnél a gyerekednek senki sem vethetné a szemedre,teljesen normális szülői hozzáállás.

2015. dec. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na most az egész "kiakadás" dolgot megelőzhetted volna azzal, ha azt mondod, hogy nem a cigányok miatt iratod vallásos suliba, hanem mert ott jobb az oktatás/nívósabb suli. Nincs ebben semmi különös, az egyházi iskolák diákjainak jó része nem vallásos, ahogy a szüleik sem és azt is elhiszem, hogy bőven van olyan város, ahol csak 1 gimnázium van és az pont egyházi.
2015. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet de minek hazudozzak?
2015. dec. 14. 13:57
 9/10 A kérdező kommentje:

Liluljon csak a sok liberó feje!!


Hátha felfordulnak.

2015. dec. 14. 13:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hazudnál. Nyilván ha a cigány gyerekek nagy része rendes, szorgos gyerek lenne, akkor nem érdekelne, hogy tele van az osztály velük, de nem azok.
2015. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!