Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy viszonyulnak középsuliba...

Hogy viszonyulnak középsuliba a vallási fanatikus osztálytárshoz?

Figyelt kérdés

én egy mélyen vallásos lány vagyok(sokan azt mondják h vallási fanatikus),ezenfelül rendkívül erkölcsös. fiúkkal semmilyen kapcsolatom nem volt a haverin kívül és még egy fiú kezét sem fogtam meg. nem vagyok sem bevállalós sem merész. viszont az a baj velem hogy hirtelen haragú vagyok főleg ha a vallásomról vagy a közösség erkölcséről van szó. ( nem vagyok büszke rá de a régi sulimban megvertem két csajt mert miniszoknyába járkáltak és még volt képük keresztet tenni a nyakukba)nem vagyok keresztény de felháborított a vallásgyalázásuk! ezek ismeretében szerintetek befogadnának?

15/L



2012. júl. 1. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
hát ha nagyon jó fej vagy ezek ellenére akkor igen
2012. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez durva.


Lehet egy amerikai keresztény iskolában elmenne ez a viselkedés de Magyarországon nem.Mi nem verekszünk azért mert miniszoknyában van alaki és keresztet visel.Ennél kulturáltabbak vagyunk , vagyis kellene lennünk.


A vallási fanatizmussal problémád lehet még az életben és nem csak az iskolában.Lehet hogy kirekesztenek , kiközösítenek.


Nem tudom milyen vallású vagy de az biztos hogy nehéz lesz így neked ha ily módon kinyilvánítod a nézeteidet.

2012. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnak volt osztálytársa is eléggé vallásos családból származik /mint te/. Ő olyan, hogy ált.isi.be se meg középsuliba se voltak problémái a beilleszkedéssel.
2012. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ne haragudj, de, ha nem vagy sem képes, sem hajlandó toleranciát mutatni a társaid felé, hogy akarod ezt elvárni tőlük? Nem része a vallásodnak (mivel nem írtad, mi a vallásod, nem tudhatom) a másik ember elfogadása, tolerancia, satöbbi? A verekedés, illetve a másik provokálása nem az. A hirtelen haragú hozzáállásodon csak te magad tudsz változtatni. Van egy nyarad megismerni magad és kezelni a dühkitöréseid. Ha ezzel megtanulsz bánni, van rá esély, hogy normális közösségi életet élhetsz.

Régen sok kemény lecke árán tanultam én meg ezt, de végül a magam erejéből (és Isten segítségével) megtanultam, mit jelent az önkontroll, remélem, neked is sikerülni fog.

Egyébként is: miért lenne bűn miniszoknyában járkálni, ha egyszer meleg van? Te 40 %c-ban is nyakig beöltözöl?

2012. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vallásos lehetsz, ha simán képes vagy másokat verni. Erre én annyira nem lennék büszke. Én úgy vagyok vele, hogy mindenki abban hisz (vagy nem hisz) amiben akar, az ő egyéni dolga. De! Első lépésben tartsa tiszteletben az én és mások meggyőződését, akkor én is tiszteletben tartom az övét. Illetőleg ne akarja rátukmálni a saját nézeteit másra. Ha osztálytársam lennél nem bírnálak, pont azért, mert képes vagy másokat megverni, csak azért, mert olyan ruhát hord, ami neked nem tetszik. Mi közöd hozzá, elárulnád? Nem a vallásoddal van baj, hanem a felfogásoddal...
2012. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem vagy rendes és állandóan hangoztatod a vallásod, vagy ez nagyon kirí a viselkedésedből és beszédedből, akkor ki leszel közösítve, és meg leszel bélyegezve pl. ilyenekkel: prűd. Hidd el, én is megkaptam, jobb ha felkészülsz! Ennek ellenére tarts ki, hiszen a hit az érték! Csak nem kell mindenkit megverni :D OK? Csak éld nyugisan az éledet, próbálj ugyanolyan ruhákba járni, mint a többi és csináljatok közös programokat, akkor nem lesz baj ;)

18/L

2012. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlzás, amit csináltál, és egyáltalán nem "keresztényhez méltó cselekedet".

Engem gondolom kinyírnál... ateistaként kereszt alakú a nyakláncom, amit szinte mindig hordok. És akkor mi közöd hozzá? Szerintem hadd döntse el mindenki, mit hogyan tesz és miért.

Egyébként, ha nem erőltetnéd a vallásod másra, és nem ítélkeznél a többi ember fölött, lehet, hogy befogadnának. Biztos lesznek, akik kerülni fognak, de lesz egy-két ember, aki talán befogad és barátjaként kezel.

2012. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer megjön az eszed,kinövöd a vallásosdit és a miatta feszítő agressziót.
2012. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
keresztény létedre tényleg nem kéne verekedni :) de tényleg becsülendő, hogy nem vegyülsz a tömeggel, hanem kiállsz a hitedért. gondolj Jézusra, ő is ilyen volt. És őt nem csak kirekesztették, hanem meg is ölték. Egyébként ő maga mondta, hogy ha engem üldöztek akkor titeket is üldözni fognak. Ezen nem kell meglepődni, és nem kell megalkudni sem, hogy vegyülj a tömeggel. Továbbra se vegyél fel miniszoknyát, ha ez neked nem fér bele a nézetedbe. Nagyon rossz érzés a kirekesztés, de ezt az ördög csinálja, hogy végül beadd a derekad, és megtagadd a hited. Régebben oroszlánokat eresztettek a keresztényekre, minket csak prűdnek hívnak. Azért ez egy kicsit jobb helyzet nem?
2012. júl. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
ja és még valami. Még nem érted, hogy azok a miniszoknyás lányok tudatlanságban vannak, még nem ismerik az Urat. Te valószínűleg bele nevelkedtél ebbe, szóval ezt jobban értenéd, ha bűnös életből tértél volna meg kereszténynek. Szóval meg kell értened, hogy Jézus azokat a miniszoknyás lányokat is szereti, és neked Jézus szeretetével kéne őket szeretned, mert ha megvered őket, akkor tuti hogy soha nem térnek meg,és ezt rajtad fogja számon kérni az Úr. Persze mivel ezt nem tudtad megbocsátja, de ezentúl inkább próbáld szeretni a bűnös embereket, mert Jézus is azt teszi.
2012. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!