Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem biztos h jó helyre írom,...

Nem biztos h jó helyre írom, de szeretnék zeneiskolába tanulni.20 éves vagyok. Érdemes elkezdeni? Mennyibe kerül durván?

Figyelt kérdés

2015. dec. 18. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Van állami ösztöndíjas képzés is. Az önköltséges forma 150.000-220.000 közötti összeg iskolánként eltérő. Magániskola ennél többet is kérhet.

Érdemes-e elkezdeni? Sajnos nem igazán. Nehéz az elhelyezkedés. Kevés a kereslet országos szinten pedig főleg a zene szakok végzettjei iránt. Csak kevés emberre van igény, kb. kivételes tehetségű embereket hívnak meg rendezvényekre és az ő munkájuk is alkalmi jellegű, illetve zenetanárként lehet egyetem mellett is dolgozni, de biztos megélhetést aligha biztosít, legalább igen alacsony arányban. :( A zene nem haszontalan. egészséges a lélekre, de csak hobbi szinten.

2015. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az lemaradt, hogy a 150-220K / félévenként értendő :)
2015. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

zeneiskolába menj be és keress magántanárt;

én az igazgatónőhöz mentem be és ő mondta, hogy magánúton tanulhatok (az iskolába már nem vettek fel, mert azt mondták, hogy túl idős vagyok), aztán épp ott volt egy tanár is; őt odahívta hozzám az igazgatónő és ez a kedves, idős hölgy elmondta nekem, hogy óránként 2000 ft-ot kér, plusz még gyakorolhatok egy kicsit a magánórák után, ez heti egy alkalom

szóval én így, ezóta tanulok zongorán játszani :)

2015. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!