Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségi. Hogyan, miből készüljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tanácsotokat szeretném kérni.


Tíz éve érettségiztem középfokon. Most alkalmam nyílna továbbtanulni levelezőn, de ehhez előbb egy szintemelőt kell tennem 2016 májusában. A történelem mellett döntöttem, de nem tudom, hogy miből és hogyan álljak neki a készülésnek. Addig már csak négy hónap van, és munka mellett nem fog annyi időm jutni rá mint szeretném.


Ti hogyan kezdenétek hozzá?

Milyen tankönyvből készülnek most azok, akik emelt szinten szeretnének érettségizni?

Nem kell 100%, ha megkapom a többletpontokat az már tökéletes lenne.


Ismerősöm ajánlotta a forrásközpontú Száray könyveket. Egyet beszereztem, de úgy látom ebben csak 1-2 oldal a tanulnivaló egy témánál. Ez tényleg elég? Én még a régi Száray könyvekből tanultam, amiben sokkal több volt egy anyagrész.


Tudnátok valami tanácsot adni?

Vagy valami fontos tudnivalót esetleg amit tudnom kell az emelt rendszerről?


Előre is köszönöm. :)


2015. dec. 19. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A Száray-féle nagyon jó. A követelmény-rendszer szerint haladj. Ha kevésnek érzed a tudásod bizonyos témákról, akkor kibővítheted, de ami a Szárayban van, az teljesen elég. A forrásokat is értelmezd, sok háttértudást adnak.

2015-ben érettségiztem

2015. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ebben az évben érettségiztem emelt szinten töriből, egyetértek, hogy a Száray-könyvek elegek, ezen kívül felesleges másból tanulni. A forrásokat tényleg olvasd át és fontos, hogy értelmezd is őket. Több olyan feladatot is kaptunk, amik forrásokkal dolgoznak és konkrétan volt olyan is, ami egy-az-egyben megegyezett a könyvekben szereplővel. Január körül adják ki az adott év kidolgozott szóbeli tételes könyvét, azt ajánlom, hogy vedd meg és azt is tanuld meg, nézd át. Ha a 4 könyvet és ezt átveszed, akkor jól fog sikerülni.
2015. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszi a gyors választ. A forrásközpontú Száray könyveket ajánljátok (sárga csíkkal a tetején) vagy a régit? Többfélét is találtam tőle.
2015. dec. 19. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én új válaszoló vagyok, de én is a Száray-sorozatot ajánlom, a "régi típusút", vagyis azt, aminek már kiadták a 4.-es részét is. Az újonnan gyártottak még csak 1-3. évfolyamig jelentek meg.
2015. dec. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!