Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a debreceni Ady Endre...

Milyen a debreceni Ady Endre gimi angol nyek és dráma tagozata? Hány ponttal vehetnek fel?

Figyelt kérdés

A drámatagozat és angol előkészítős osztály érdekelne főleg, leginkább a felvételivel kapcsolatos dolgok. Milyenek a felvételik? Pl. nyeken általános elbeszélgetésen miket kérdeznek?

De bármi a sulival kapcsolatban érdekel természetesen.



2015. dec. 26. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Angol előkészítősön jó, ha megvan a 4,5 körüli átlagod, és kb. 60 pontos központid.

Szóbelin lehet, hogy egy szöveget fognak veled olvastatni, és arról kérdéseket fognak feltenni. Ez magyarul megy. Illetve általában a szabadidős tevékenységeidről, hobbijaidról, ha sportolsz, zenélsz valamit, akkor arról fognak kérdezni.


Dráma tagozatra 4,00 átlag körül elég, ha vagy, és elég ha 50 felett írod a központit. Itt sokkal bonyolultabb a szóbeli, kell vinned 5 különböző hangvételű verset, és hangsúlyozva felmondani. Figyelni kell a beszédre. 5 dalt is kell vinni, ez is lehet népdal vagy műdal. Ezt az 5-5 dolgot egy borítékba kell beletenni, és odaadni a felvételiztető bizottságnak. Énekből még ritmusképletet kell visszatapsolni és rövid dallammotívumot kell visszaénekelni.

2015. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

nyeken szóbelin tavaly három kérdés volt

első egy természeti folyamat, nekem az volt hogy a föld forog e nap körül vagy fordítva és meséljek róla

utána egy szituáció, nekem az volt hogy beszéljek arról hogy... valami olyasmi volt hogy a szülőknek egy adott témában hogy kellene viselkednie a gyerekkel, de nem emlékszem már rá pontosan

a harmadik egy szöveg volt, legtöbb embernek az egri csillagokból, és kérdéseket tett fel és a szövegből kellett rá válaszolni.

persze ez e jelenti azt hogy idén is ezek lesznek, de valami ilyesmire számíts

2016. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. jan. 5. 23:34
 4/7 selmmfgfkh válasza:
100%

Én is az idén szeretnék bejutni az adyba de ami azt illeti én nem vagyok magyar ami meglátszik a helyes írásomon 2-3 éve vagyunk itt ez ellőtt meg nemis tudtam egyszót sem magyarul kivéve a sziát azóta szerencsére fejlődtem sokat de a helyes írás az még mindig nem megy. mindegy is lényeg a lényeg szerintetek megéri a 6 osztályos

?

2016. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha most vagy hatodikos, akkor azt ajánlom, gyakorold még a nyelvet, illetve a helyesírást, az anyagokat, mert picit kevés esélyed lesz, mert a helyesírás a központiban nagyon számít.
2016. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia! :)

Ha még érdekel pár dolog: a felvételin az előző évek kötelezőiből húzol egyet, abból teszek fel kérdéseket + egy bioszos feladat is van még. Előtte annyi történik, hogy rólad kérdezgetnek. Nagyon készségesek és kedvesek a felvételiztető tanárok, én tavaly a mostani tesitanáromnál felvételiztem, és el voltam tőle ájulva! :D Egyébként, mint vérbeli nyek-es, mondom, hogy menj te is nyugodtan nyek-re, irtó király! Nagyon összetartóak az osztályok, rengeteg program van, elég felvilágosult suli, a büfé très parfait, a legtöbb tanár jófej és van egy általános "művészkesuli" hangulata az egésznek. :)

Imádom az Ady gimit! ❤

2016. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

masodik vagyok

én is imádom :) legjobb

2016. jan. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!