Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megérné most otthagyni az...

Megérné most otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2. féléves mérnök hallgató vagyok, minden tárgyam megvan eddig kivéve a mechanikát..egyszerűen nem fekszik hiába jártam magántanárhoz is....és még lenne 4-5 ilyen tárgy....

Viszont magyarból-töriből mindig jó voltam...megérné újra érettségizni emelt szinten és elmenni jogász szakra?? (itt a mostani egyetemen alig bírok leülni beseggelni 1-2dolgot....)

viszont így kárba veszne a 2 évem, amit nem tudom, hogy mondanák el a szüleimnek...

Szerintetek próbálkozzak még vagy inkább váltsak szakot?? (viszont a mérnökivel szerintem jobban el tudnék helyezkedni...)

Előre is köszönöm a segítségeket, érveket/ellenérveket!



2016. jan. 5. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Próbálkozz, valahogy csak összejön.

A jogász szak kész vicc.

2016. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt vedd számításba, hogy ha már abbahagyod vissza kell fizetnek a tandíjad. Amúgy nyilván te érzed a saját kompetenciádat, de biztos vagy benne, hogy nem csak alábecsülöd magad, nem tudnál többet beleadni?
2016. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem akkor miért mérnöki szakra mentél ? Én magamról tudom hogy hiába tudtam megírni a matek éretségit ötösre soha nem tudnék elvégezni egy márnöki szakot és nem is vonz ez a világ ... a pénz és a lehetőségek a legtöbb embernek nem adnak elég motivációt a tanuláshoz amit tanulsz azt szeretned kell és kész csak akkor fogsz belőle kitűnően teljesíteni .


Én azt ajánlom hogy még most hagyd ott amíg jobban meg nem utálod . De ha csak egy szimpla nyafogás amit most művelsz és valójában érdekel a mérnöki pálya akkor kösdd fel a gatyádat és tanulj . Az hogy a legtöbb része megy a tananyagnak nekem azt mutatja hogy érdekel téged csak ami kicsit nehezebb ahhoz nincs kedved ... Minden szakon vannak olyan tantárgyak amelyek kicsit nehezebbek kicsit nem illenek hozzád ( a jogász szakon is )


Azonban ha tényleg pályát tévesztettél és nem csak nyafogásról van szó akkor tényleg ne kínozd magad és kezdj el valami mást tanulni amíg fiatal vagy !

2016. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat!

Igazából a matek-fizika az sosem ment valami jól..(bár az itteni egyetemi matek begyakorlással meg lett 3-asra)..de nemtudom...ez a mechanika valahogy nem igazán fekszik vagy nemtudom...

2016. jan. 5. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden szakon, majdnem minden hallgatónak "van egy tárgy" szerintem ezért ne hagyd ott, illetve a majdnem "garantáltan fizetős" jogász szak miatt sem.


Minden tárgyon át lehet menni, próbálj új módszereket a megértésre, vagy valami ilyesmi, nekem is voltak anno ilyen tárgyak, és ilyen dilemmák is(bár én nem mérnökin voltam)

2016. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3-as:

Igen, pont ezt nem tudom, mert ha tudnék majd szakosodni, a szakirány az érdekelne, meg a többi tárgy is érdekel...sőt a mechanika is valamilyen szinten, csak valamiért egyszerűen túl felfoghatatlan nekem...

Na meg a jogásznál a dr. cím is nagyon motiválna engem...

2016. jan. 5. 21:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A mechanikával nagyon sok mindenkinek meggyűlik a baja, szerintem ne add fel! Előbb-utóbb túl fogsz ezen lendülni. Ehhez pedig legnagyobb segítségedre a felsőbbévesek lehetnek, sokkal közérthetőbben tudják elmagyarázni ha csak a lényeg érdekel, mint a tanárok vagy magántanárok. Keress valakit, aki előtted néhány éve kezdett, és kérj tőle segítséget!


Diploma megszerzése után rengeteg lehetőséged lesz kikerülni azokat az állásokat, ahová kellene a mecha.

Hajrá!

2016. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(Mechanikának melyik ága volt ami nem sikerült?)
2016. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8-as: a statika
2016. jan. 6. 14:09
 10/10 anonim válasza:
65%
magyarból,töriből jó vagyok= jogász leszek sztereotípiát jó lenne végre elfelejteni..
2016. jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!