Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó ötlet otthagyni az egyetemet?

Jó ötlet otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az NKE-közigazgatás-szervező szakán (közszolgálati ösztöndíjjal szóval ingyen van), de nem érzem azt, hogy jól döntöttem volna. Sosem érdekelt túlzottan ez a terület és annyi negatívumot olvastam róla, hogy kezdem elhinni, hogy semmi jóra nem számíthatok a közigazgatásban (pl.bérek).

Sokkal szívesebben lennék rendőr, de nem mertem jelentkezni, mert a családom szerint az nem lányoknak való, mert megvernek, lelőnek stb és sokkal jobb az aktatologatás...

Szerintetek?



2015. szept. 19. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak úgy lehet boldog az ember, ha a fontos döntéseit ő maga hozza meg, és nem mások helyette. Azt tanulj, ami TE vagy, ami TE akarsz lenni! Ne azt, amit mások várnak el tőled! N32
2015. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Ja persze, Magyarországon megverik, lelövik a rendőröket :D Sok amerikai filmet nézhet a családod. Egyébként van egy köztes átmenet, azaz ha az RTK-ra mész. Rendőr is vagy, de a tiszti munka 90%-a aktatologatás.
2015. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudod esetleg hogy lehet KTK-ról átmenni? :D

a szüleim rendőri szervnél dolgoznak és van rálátásuk azért a helyzetre

2015. szept. 20. 22:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen nagy az ellenérzésed, akkor azt tanácsolom, hogy válts! Később megbánod, ha nem voltál elég bátor, és hagytad magad befolyásolni... csak a következő döntésed legyen megalapozott.
2015. szept. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor más miatt nem szeretnék, hogy rendőrnek menj, de ez mindig felb*sz ha valaki azzal érvel, hogy lelövik a rendőröket itthon... Ahhoz képest, hogy "nem lányoknak való" eléggé sok kisasszony van itt az RTK-n. Miért szeretnél egyébként rendőr lenni?



Szüleidre ne hallgass, ez alapszabály szerintem, engem is szakmára akartak volna rábeszélni.

2015. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs különösebb oka, amolyan gyerekkori álom a rendőrség. Meg ugye a szüleim révén rendőrtáborokba jártam, nyomozókkal mentünk nyaralni stb és ahogy ők szerették a munkájukat úgy én is elirigyeltem tőlük :))
2015. szept. 22. 23:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel, hagyd ott, ezt merem tapasztalatból mondani. Viszont nem tudom, hogy valóban az-e a rendőri pálya, aminek te gondolod. Gyerekkorukban sokan akarnak rendőrök lenni, de tudod amúgy, milyen az valójában? Nagyrésze unalmas papírmunka, meg csövesek igazoltatása, ha meg mennek valahova, akkor parancsra teszik, és addig vannak ott, ameddig mondják nekik. Pl. te örülnél, ha kirendelnének az isten háta mögé traffizni fél napra? Vagy ha a Deák téren kéne éjjel skinhead suttyókkal üvöltözni? Szerintem te azt hiszed, hogy a rendőrök állandóan akcióznak, meg autós üldözéseket folytatnak, meg hőstetteket visznek véghez... amennyire én látom, egyáltalán nem ilyen. A rendőrök általában baromira életuntak. Rossz fizetésért gályáznak és unalmas munkát végeznek. Hacsak nem rendelik ki őket a határra, de az meg a másik véglet. Soha nem választanék nem civil pályát. A halál akarna a kormány csicskása lenni. Így is elég baj van vele.
2015. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!