Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Szent...

Mi a véleményetek a Szent László Gimnázium tömegkommunikációs képzéséről?

Figyelt kérdés
Jár oda esetleg valaki? Mi a véleményetek a suliról? Van kollégiuma?

2016. jan. 9. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég erős suli.

Minimum 65-70 pontos központi, 4,5 feletti átlag és szinte maxos szóbeli kell a bekerüléshez.

A közösség nagyon jó, sok az iskolai program.

Nyelvoktatásban nagyon kiemelkedő, országos szinten 28. a nyelvi érettségikben.

Van sokféle szakkör, médiás is, ha a tagozatosok még nyitottak rá. Plusz van csillagászati szakkör.

A tantermek jól felszereltek, van egy 1000 négyzetméteres tornacsarnok, és most, nem rég újították fel a sportpályát és a tornatermet is.

Van Balatonszepeden saját tábora is a sulinak.

Lehet résztvenni külföldi tanulmányi utakon és csereprogramokon is. Van olasz, finn, francia, lengyel, német, osztrák, belga, angol, spanyol és román partnerkapcsolata is.

Kollégiuma sajnos nincs.

Nekem nagyon jó véleményem van róla, színvonalas iskola.

2016. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

Ez a negyedik évem tömkomon. Én nagyon szeretem ezt a sulit, tényleg erős, és a közösség is nagyon jó.

De az előző válaszoló néhány pontjába azért belekötnék.

"4,5 feletti átlag és szinte maxos szóbeli kell a bekerüléshez" - vagy nagyon elcseszett évfolyam vagyunk, vagy tényleg bőven nem kell ennyi. Ezért is szokták mostanában azt mondani, hogy könnyű bekerülni, de nehéz bent maradni.

"Nyelvoktatásban nagyon kiemelkedő" a többi iskoláról nem tudok mit mondani, de bocsánat, szinte nevetséges nálunk a 2. idegennyelv oktatás. Egyik ismerősömtől sem azt hallom, hogy élvezi az órákat ÉS hasznos is. Bár én akár le is mondanék az élvezetes órákról, ha úgy érezném, volt értelme ennek a majd' 4 év 2. idegennyelv tanulásnak.

"Van sokféle szakkör, médiás is, ha a tagozatosok még nyitottak rá. Plusz van csillagászati szakkör." - médiás szakkör már nincs tudtommal, maximum a stúdiósokhoz lehet belépni, illetve első félévekben szokott lenni Filmklub is, de lehetséges, hogy ez az utolsó év belőle. A csillagászati szakkörről még csak nem is hallottam. IGazából amiről tudok, a sport foglalkozásokon kívül az a színjátszó, és az énekkar.

"Van olasz, finn, francia, lengyel, német, osztrák, belga, angol, spanyol és román partnerkapcsolata is." Nos, én az olaszról és belgáról tudok ami komolyabb, mivel velük szokott lenni minden évben cserediák program is. Spanyolokkal maximum annyi érintkezés van, hogy minden évben megy egy csoport Cala Llevadoba egy utazási iroda szervezésével táborozni.


Ezekkel én nem szidni akarom az iskolát, mert tényleg szeretek ide járni. De nem az az eszményi gimi, mint aminek az első hozzászóló leírta. Igenis vannak hibái, és az egyik legnagyobb pont a nyelvtanítás területén van.


Ha van valami kérdésed akár a tömkom tagozatról, akár az iskoláról, szívesen válaszolok.

2016. jan. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!