Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit ér az Óbudai Egyetem...

Mennyit ér az Óbudai Egyetem NIK mérnök informatikusk diplomája?

Figyelt kérdés
Sok rosszat hallottam arról, hogy az ÓE a leggyengébb ilyen mérnök infós egyetem és a papirja sem ér túl sok mindent. A nyiltnapon nagyon megnyerő volt az iskola, ezért picit elszomorodtam, amikor arról olvasok, hogy nem szerencsés választás. Esetleg tapasztalata valakinek, elhelyezkedés szerint mire lehet számitani? Esetleg fizetésről valaki tudna valami kicsit pontosabbat mondani, mert a 190.000től egészen 800.000ig olvastam mindent.

2016. jan. 14. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok semmi konkrétat az egyetemről, de az infós diplomák annyit érnek, amennyi tudás mögöttük van, és ennek csak egy része -nem is feltétlenül a nagyobb- múlik az egyetemen.

A fizetések pedig kb. valóban az általad olvasott sávban szóródhatnak, sok mindentől függően.

Van valami, ami miatt miatt mindenképp oda akarsz menni, más nem lenne jó? Amúgy én nem hallottam még ennyire leszólni az ottani szakot.

2016. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából a bme logisztikai mérnök és a NIK között nem tudok dönteni, mert h olyan helyen élek, ahol egy logisztikai mérnöknek mindíg lesz fix munkája, de egy mérnök informatikusnak nem biztos. Legalább is a közelbe nem.. Viszont, a mérnök informatikát jelenleg úgy érzem, h szívesebben tanulnám!
2016. jan. 17. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mindig ott akarsz-e élni ahol most is?

Szerintem nem biztos. Meg ez a "egy logisztikai mérnöknek mindíg lesz fix munkája".. 18 évesen én is máshogy láttam dolgokat, mint pár évvel később.


Egyébként nagyon valószínű, hogy a mérnökinformatikus (lényegesen) többet keres, és a bolygó nagyobb részén talál munkát, vagy dolgozhat akár távmunkában is.


Ennyi alapján sztem jobban jársz a mérnökinfóval, de te döntésed.

2016. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

NIK-esként kérdezem, hogy hol hallottál róla rosszat? Pályakövetési adatokban eléggé az élvonalban van. Persze, itt gyakorin én is olvastam már pár olyat, hogy nem ér semmit, de itt mindent lehet olvasni, még azt is, hogy diploma sem kell, nyomtass egyet és a külföldi munkaerőpiacon nem lesz gondod... Szóval, elmondom a tapasztalatom.

3. féléves fejlesztői tudással (szoftvertechnológia, prog1,prog2,prog3, azaz C# konzol + WPF, azon belül grafika: drawing, shape és visual) és egy kevés adatbázis ismerettel iskolaszövetkezetnél megírtam egy szakmai tesztet, ami elég jól sikerült, így utána naponta/2 naponta kaptam állásinterjúkra meghívást. Volt köztük pl. gyógyszergyár, infós cég, geoinformatikával foglalkozó cég. Fizetés br. 1000-1700 FT/óra. Dolgoztam diákként autóipari fejlesztő cégnél is, szintén IT területen. Ott a cég nagy része vagy VIK-en vagy NIK-en végzett.

Állásbörzéken Honvédség (repülőszimulátor fejlesztés) és a nemzetbiztonság is kint volt az Audi meg egyéb cégek mellett, hogy csak mondjak olyat, amit megjegyeztem, mert engem azok nagyon felcsigáztak.

Nvidia, Cisco oktatóközpont az iskola, etikus hacker képzésen is részt lehet venni. SAP-vel szintén kiemelt kapcsolata van a cégnek, hogy még egy nagy nevet mondjak.

Szóval, konklúzió: az egyetemnek megvannak a lehetőségei, hogy tanulj. Tanulj "klasszikus" tanároktól, de bizonyos szakterületen is el tudj indulni, speciális tudás birtokába juss. Innentől csak rajtad múlik, hogy ezeket mennyire használod ki. Képezned kell magad, nagyon fontos dolog. Az ÓE-NIK ezt meg tudja adni, persze sok a szívatás meg a blabla, de most nem erre akartam rávilágítani. Hanem arra, hogy lehetőséget ad. Ha nem csak melegedni jársz be, hanem érdekel is, akkor nem lesz gond. Tanulással, gyakorlással tudni fogsz, amit a munkaerőpiacon kamatoztathatsz, nulláról indulva akár 1-2 éven belül.

2016. jan. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!