Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Taktika-középiskolai felvételi?

Taktika-középiskolai felvételi?

Figyelt kérdés
Mi a jó taktikai a Tanulói adatlap kitöltésénél? Első helyre azt a sulit érdemes írni, ahova szeretnék menni, utolsónak ahova szerintem biztosan felvennének? De mi van, ha nem vesznek fel az előre írt iskolákba és betelik az utolsónak jelölt iskola helye azokkal akik előbbre írták mint én és így lemaradok?

2016. jan. 21. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám. Én azt javaslom,mérlegelj,tekintettel a központi eredményedre,elég jó-e ahhoz,hogy legyen esélyed a bejutásra. Vedd figyelembe a hozott pontjaidat és tippeld meg,,kb hány pontos lenne a szóbelid. Szerintem az első helyre írd azt,ahova a legjobban szeretnél menni,még ha rizikós is. Második-harmadik helyre írj olyat,ahova ugyanúgy szívesen mennél,de nagy esély van rá,hogy felvesznek. Én is pont attól félek,amitől te,de ne aggódj,valószínűleg nem a legrosszabb fog bekövetkezni.
2016. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tévhit, nincs ilyen, hogy "betelik". Egy időpontban fut le a szoftver a felvételi központban, és a magasabban rangsorolt tanuló mindenképpen kiüti a hátrébb lévőt, függetlenül attól, hogy az előző iterációs lépésben még bent volt. Amikor a szoftver lefutott, nem fordulhat elő, hogy előbbre rangsorolt tanulót elutasít, miközben egy hátrébb soroltat meg felvesz, mert első helyen rangsorolta.

Szóval a rangsornak mindenképpen a személyes vágyakat kell tükrözni.

2016. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem: ha nekem jobb az eredményem az 5.helyre írt iskolánál, mint annak aki ugyanazt az iskolát első helyre írta, akkor engem rangsorol a rendszer előbbre?
2016. jan. 21. 13:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan iskolába jelentkezel, ahol nem csak a jegyeket nézik, nem számít az, hogy hányadiknak jelölted meg az iskolát. Mindenképpen azt a célszerűbb előrerakni, ahova jobban szeretnél menni, főleg, ha oda nehezebb bekerülni. Mert, ha a tuti bekerülést rakod előre, akkor a többinek nagyon értelme sincs, hogy megjelölted.
2016. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:

Abba az iskolába fognak felvenni, amelyikben először éred el a felvételi ponthatárt.

Ha az 5. helyen megjelölt iskolában magasabb a pontod, mint azé, aki elsőnek jelölte, akkor téged vesznek fel, ha a te pontod elég, és az első 4 hely egyikére sem vettek fel.

2016. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!