Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy az egyetemen az...

Igaz az, hogy az egyetemen az első év nagyon kemény, és utána már könnyebb lesz és könnyebben lehet venni az akadályokat?

Figyelt kérdés
2016. jan. 23. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy közelíteném meg, hogy az első év más, mint amihez szoktál. És ezért nehezebb, persze ez szakfüggő, mert valahol nagyon nagy az ugrás a középiskolai és az egyetemi tananyag között. De idővel egyre nehezedik, csak ha hozzászoktál és átvetted a témakör szemléletét, esetleg érdekel is, tehát a magadénak érzed, akkor valóban könnyebben lehet venni az akadályokat. De ha ez nem alakul ki, akkor csak szenvedés lesz.
2016. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Az első év valóban szokatlan, ahogy az első írja. Ha tanulsz belőle, akkor utána már könnyebben és rutinosabban tudod beosztani az idődet, jobban megy majd a tanulás, mert már nem fog hidegzuhanyként érni a követelmény, és valószínűleg könnyebb lesz lépést tartani.

De az akadályok nem biztos, hogy könnyebbé válnak, nekem az a tapasztalatom a saját szakomon (pszichológia) és a páromén (mérnökinformatika), hogy bizony a képzés maga egyre nehezebbé válik.

2016. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem igaz, amit írsz. Az első év kemény. De ha megcsúszol, akkor lesz aztán nagyon nehéz később, meg sok ideig fog tartani, mire végzel. Szóval tanulni kell reggeltől estig, sokat gyakorolni otthon, azt nem lesz gond. Ha néhány napot kihagysz, az már nem jó, nem tudod bepótolni, ezért folyamatosan gyakorolj, járj után a dolgoknak miket nem értesz, akkor sikerülni fog.
2016. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Túl vagyok az első vizsgaidőszakomon :) (biomérnök)
2016. jan. 28. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!