Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Titeket nem zavar ha valaki...

Titeket nem zavar ha valaki puskázással szerez jó jegyeket?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokra gondolok akik szinte minden dolgozatukat 4-es 5-ösre megírnak és nagy részéhez puskát használnak. Bevallom velem is előfordult, hogy nem tudtam készülni ezért minden mindegy alapon telefonról, füzetből kinéztem a válaszokat, vagy azoknak egy részét. Ez nem mindennapos, pár havonta előfordul, akkor is inkább csak olyan tantárgyaknál amire nem igazán lesz szükségem. Ehhez képest vannak olyanok akik minden dolgozatra csinálják a puskájukat és ezzel jobb jegyeket szereznek, mint én -aki általában tanul-.

A másik kategória -amihez gyomor kell-, hogy benyalnak a tanárnak, állandóan pitiznek. Itt ha dolgozatnál nem is, de pl szóbeli feleletnél olyanokra kapnak négyest amire más a hármast se biztos. Meg ugye mikor lezárnak akkor a csókosnak 4.5-re egyből ötös vagy javíthat, másnak csak négyes, esetleg nem is javíthat.


Titeket nem irritálnak az ilyenek? 18/f



2016. jan. 24. 22:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Ne foglalkozz vele, a lényeg, hogy te nem puskázod/tad végig a gimit. Érettségin úgysem lehet puskázni :)
2016. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%
Roszabb lesz neked ettől? Nem hiszem! Akkor mi a probléma?
2016. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Mi a probléma? Több is van;

-Egyrészt amíg én tanulok, készülök, gyakorlok, addig ők szórakoznak, pihennek, sportolnak stb. majd kb negyed annyi idő alatt megcsinálják a puskát (pofátlanabbak elkérik mástól), ezután pedig jobb érdemjegyet kapnak mint én. A középiskola pedig valamilyen szinten verseny, a verseny győztesei, vagyis akik jobb eredménnyel végeznek azok bekerülhetnek a kinézett főiskolára, egyetemre. Lehet, hogy csak pár pont előnyük lesz, de ha pont az a pár pont kéne...

-A csókosokkal ugyan ez a probléma. Amíg tanulok és szóbeli feleletre kapok pl egy ötöst, addig ő nem nagyon tanul de mégis megkapja az ötöst egy sokkal rosszabb feleletre. Csak azért, mert benyalt, állandóan jópofizik, teszi a szépet a tanárnak. Itt már tisztességtelen előnyhöz jut.

Lehetne még sorolni mi ezzel a bajom de azt hiszem érthető.

2016. jan. 24. 23:12
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, ő baja, tudást nem szerez
2016. jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

ez tenyleg akkora nagy problema, hogy tomegesen szereznek jo jegyeket puskazzassal? Raadasul folyamatosan, stabilan?


Szerintem CSAK puskazassal nem lehet jo jegyeket szerezni. Ahhoz valamilyen szintu tudas is kell.


Amugy meg erdemes leszokni arrol hogy masokkal foglalkozol. Sokkal konnyebb lesz az eleted.

2016. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Persze, tudás nem szerez. De. A iskolában a tudást, legalábbis az adott tárgyban elért tudást jegyben mérik. Ha nekem 4-es a tudásom akkor 4-est kapom. Másnak 2-es a tudása, de kipuskázza, az 5-st kap. A tanárok megítélése az lesz, hogy a puskázó jobban tudja az anyagot. A felvételi rendszerben is előkelőbb helyet foglal el. Szóval amíg a tudást jegyben mérik, addig hiába nem szerez valaki tényleges tudást, de a jegyei jók akkor jónak fogják tartani.
2016. jan. 24. 23:28
 7/25 A kérdező kommentje:

Szerintem ez probléma. Nyilván minimális tudás kell a puskázáshoz is, ami mondjuk a 2-es szint. Valamennyire kell foglalkozni a másikkal, hiszen mint mondtam ez egyfajta verseny.

Közelítsük meg máshonnan;

-ha egy sportoló doppingol, akkor évekre, esetleg örökre eltiltják. Mert csalt, tisztességtelen előnyhöz jutott.

-ha egy diák puskázik, akkor maximum kap egy egyest és ejnye bejnye. Sokszor meg lebukik és írhatja tovább, mint ha mi sem történt volna.

2016. jan. 24. 23:32
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazságérzete ilyenkor sérül az embernek ez tök természetes, de igazából előnye ebből nem lesz a későbbiekben, szóval szard le :)
2016. jan. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

De, ha pofátlanul tudja csinálni, akkor zavar. Ez alatt azt értem, aki tényleg nulla azaz nulla energiát fektet az egészbe. Felb..ssza az anyagot pdf-ben telefonra, aztán jó'van. Na, ha a tanár nem figyel egyáltalán a puskázókra, akkor az ilyen olyan szépen kiírja az egészet mint az álom és megkapja az ötöst a semmire. Ez nagyon idegesít. Annak ellenére, hogy én az a típus vagyok, aki kb MINDEN dolgozatra, vizsgára csinál (illetve már csak csinált) puskát.

Amikor gimis voltam akkor kezdtek kb el terjedni az okostelefonok. Nekem még nem volt, így én mindig szépen átnéztem az anyagot, kijegyzeteltem a lényeget, a jegyzetet pedig tovább rövidítettem egy kézzel írt puskává. Na, ezzel kb annyi munka volt, hogy általában nem is kellett használnom annyira megtanultam közben az anyagot. Ha mégis elővettem, akkor is csak ránéztem 1-2 címszóra és annyi. Ha valaki ezt csinálta, az sosem zavart.


De igazából ha a tanár egy minimálisan is odafigyel a puskázókra, akkor a nulla tanulásos puskázós módszerrel nem lehet ötöst írni, négyest is csak neccesen. Egyszerűen ha nem tanult semmit, akkor nem fogja tudni megtalálni az anyagban a kérdésre a választ, vagy akár a kérdést sem fogja érteni.


Egyébként én az ilyenek, meg sok más miatt (egyetemen ösztöndíjjal, kollégiummal, stb-vel csalás, a fentebb leírt pofátlanul, nulla tanulással puskázó emberek) megfogadtam, hogy innentől én is pofátlan leszek, ha mindenki nyerészkedik meg trükközik, akkor majd én is... persze nem igazán vittem túlzásba, sajnos.

2016. jan. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

A pdf-es puskázók engem is jobban zavarnak. Volt olyan aki vitt be a tanárnak pendrive-ot és megkérte, hogy hadd vigye el rajta a tanár által készített diákat, hogy jobban tudjon készülni. Ezt szépen rárakta a telefonjára, és nulla tudással szó szerint kiírogatta a válaszokat. 5-st kapott, a tanár még meg is dicsérte milyen szépen megtanulta, meg az igyekezet, hogy pluszba elkérte az anyagot stb. milyen rendes diák. Én meg aki csak hármasra tudtam, 3-ast kaptam. Szóval az ilyen akkor is felidegesít, ha amúgy megpróbálok rá nem figyelni.

A mi sulinkban is van ösztöndíj. Szociális alapon van (hátrányos helyzet, nagycsaládos stb.) és azzal a feltétellel kapja meg a diák a havi x ezer forintot, ha teljesít egy megadott átlagot. Na az egyik gyerek a dolgozatai jó részét egyszerűen kinézi a füzetből, vagy a legszebb amikor a másik puskázó súgja le neki. Így érte el, hogy ösztöndíjat kap.

2016. jan. 25. 00:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!