Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 55 pontos központival és...

55 pontos központival és kb.4,5-ös átlaggal melyik budapesti gimnáziumokba vennének föl?

Figyelt kérdés
Nagyon de nagyon elrontottam a központimat...de tényleg..itthon eddig mindig 70-80 pont körül írtam erre most 55. Nagyon szomorú vagyok,majdnem az egész délutánt végigsírtam. Kérlek segítsetek! Nyelvi szakra szeretnék menni lehetőleg angol-francia.Kölcseyt meg a xantust néztem eddig. Oda szerintetek fölvennének? A Telekiről meg már rég lemondtam.. Kérlekszépen minden választ szívesen várok. Az is érdekel hogy nektek hány pont lett. Nagyon szomorú vagyok.

2016. jan. 25. 16:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!!! Akkor még van remény! :D
2016. jan. 26. 20:12
 12/14 anonim válasza:
Ugyan én már 3 éve írtam a felvételimet, és nem is Budapesten, hanem Esztergomban a Dobó Katalin gimibe. Országosan az 50. hely körül van, ettől függetlenül egy nagyszerű hely, jó tanárokkal és jó tanulókkal:). Én is ugyanígy elrontottam, igaz én csak 49 pontot szedtem össze :D. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell elkeseredni, ettől még simán fölvehetnek, és attól, hogy nem egy top gimnáziumba mész, még lehet belőled ember. Az, hogy gimnázium után hová mész, inkább hozzáállástól függ, mennyit vagy hajlandó tenni az ügy érdekében ;). Sok sikert! :)
2016. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2016. jan. 27. 07:23
 14/14 anonim válasza:

Sziasztok!


Kedves Kérdező,ne szomorkodj!Több lehetőséged van.A Telekiről ne mondj le,az eddigiek alapján ott van a legtöbb esélyed a felvételre.(Tavaly meghirdették a felvételi után az üres helyeket)A Kölcsey húzós,bár most másként számolják a pontokat,mint tavaly,de nem hiszem,hogy a tavalyihoz képest alacsonyabb pontokkal be lehet jutni,az ökológiai szemléletű szakon is magas volt a ponthatár.Ettől függetlenül jelöld meg!A Xantusba gondolom szintén a kéttan érdekel,szerintem nagyon határeset,de ezt is jelöld meg!A barátnőm fia 76 pont központi+4,5 átlag az elsők közt jutott be,pedig az ideiglenesen a 90.helyen állt a 30-hoz képest.A keresztlányom tavaly 49 pontot írt és 4.0-as átlaggal felvették az Egyetemi Katolikus Gimnáziumba,pedig ne vallásos és szeret oda járni.Esélyes lehet még a Fasori Evangélikus gimi is.Amit én egy 8.-os fiú anyukájaként tanácsként szeretnék adni,hogy ha lehet és kedved van hozzá,válassz NYEK-es évfolyamot és akkor van lehetőséged jövőre újra felvételizni,ha nem vagy elégedett az iskolával ahová felvettek.(Remélem addig a kormány nem változtat ezen a téren.)A fiam is felvételizett,de csak csuklóból,mert alternatív gimnáziumba jár és ugyan jót írt,de nem szeretnénk ezen változtatni egyelőre,mert nagyon szereti.Talán jövőre,NYEK Közben/után.Fel a fejjel!Ha van még kérdésed bármikor szívesen válaszolok,képben vagyok évek óta.

2016. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!