Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosiról váltás fogorvosira....

Orvosiról váltás fogorvosira. Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Most jöttem rá, hogy az általános orvos mint olyan, mégsem érdekel, inkább jobban vonzana a fogászat. Még csak másodéves vagyok, tehát időben vagyok. Megéri váltani?

2016. jan. 28. 21:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Harmadéves fogász hallgató vagyok, talán tudok segíteni :)

Pro:

Ugyanúgy embereken segítesz és orvos leszel

Nincsenek kötelező ügyeletek, család mellett is nagyon jól végezhető

Van lehetőség magán páciensek fogadására

Egy alföldi falusi körzetben is keresel annyit, hogy ne kelljen napról napra élned, pláne ha vannak mellette magánbetegeid, szakvizsgát teszel vagy nem az Alföldön rendelsz

Azonnali sikerélmény

Az emberek életének a minőségét javítod messzemenően

Ha szereted a pepecselős munkákat, imádni fogod

Praxisban magadnak vagy a főnöke, de mehetsz klinikára, kórházba is

Nincs akkora felelősség: emberek élete a legritkább esetekben van a kezedben. Ha el is rontasz valamit, akkor is általában a legrosszabb esetben "csak" egy fog bánja... Persze ez is elegendő, de mégsem ugyanaz, mint egy rosszul megválasztott kezelésnél egy haláleset


Kontra:

Lehet úgy fogod gondolni, hogy nem vagy teljes értékű orvos

Ha elkötelezted magad, nem fogsz tudni váltani. Sok szakosodási lehetőség van, de mindegyik szájüregen belül marad.

Általános orvosin ott a lehetőség, hogy ha mégsem akarsz emberekkel foglalkozni, akkor lehetsz kutató orvos. Fogorvosin így ilyen nem nagyon van... Meg úgy egyáltalán általános orvosin azért nagyobb palettáról választhatsz, szinte mindenki talál hozzá passzoló ágazatot

Felejtős, ha kétbalkezes vagy, nem tudsz bánni az emberekkel, nem tudod kezelni a hisztériás rohamot, ami majdnem napi szinten előfordul



Ennyi jutott eszembe, bármi kérdésed van, írjál nyugodtan. Mindenképpen jobban jársz vele, az általános orvosok helyzetét nem kell bemutatnom.

2016. jan. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!