Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, főiskolások! A...

Egyetemisták, főiskolások! A vizsgaidőszak számotokra mennyire egy másik "tudatállapot"?

Figyelt kérdés
Folyamatos stressz, csak a vizsgákra koncentráltok, a napokat számoljátok, stb. Ilyenekre gondolok.
2016. febr. 2. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként én sosem értettem mi ez a hatalmas aggodalom. Jó nyilván vannak szakok ahol elég nehéz, pl jog vagy orvosi, de én is matematika szakra járok és simán teljesíthető. Ha valaki nem csak bulikról bulikra jár egész félévben akkor nem para az egész. Szóval én sosem értettem ezeket a híreszteléseket.
2016. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyenkor mindig sokkal több a szabadidőm. :D Szeretek utolsó pillanatban tanulni, habár nem a legjobb módszer. :D
2016. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor para, ha van egy vagy több brutálisan nehéz tárgy, amúgy egy átlagos vizsgaidőszak egyáltalán nem vészes.
2016. febr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan tudatállapot, hogy végre lazíthatok. A tavaszi félévben egyfajta bevezetője a nyári szünetnek. Őszi félévben meg igen, számolom a napokat, mert kezdődik újra a szívás februárban. Most pl. már csak 6 napom van vissza a december közepe óta tartó "szünetből".


Nem tudom, miért fújják fel sokszor a vizsgaidőszakot. Persze, nyilván vannak olyan szakok, ahol egész szorgalmi időszakban túl lehet élni egy betű tanulás nélkül, aztán a teljes félévet kellene teljesíteni 6 hét alatt. Na az tényleg kemény. De aki tanul év közben, annak a vizsgaidőszak sokszor könnyebb, de legalábbis nem nehezebb, mint a szorgalmi.


De én eddig olyan helyekre jártam/járok, ahol a szorgalmi időszak (ami 14 hét) elég keményen telik. Jelenlét ellenőrzések, beugrók, kisZH-k, beadandók, ZH-k. Tehát ott is kell lenni, folyamatosan adják le az új anyagot, de mellette tanulni is kell a számonkérésekre. Ezzel szemben amikor eljött a vizsgaidőszak, már csak arra a 3-4 vizsgára kell koncentrálni, és az ég világon semmi más dolgom nincs, csak otthon ülve azokra tanulni.

2016. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én visszagondolva nem tudom, hogy éltem túl a vizsgaidőszakokat...alig ettem, és rengeteg energiaitalt ittam (nem követendő), fizikai tüneteim voltak a stressztől...pedig nem egy brutál szakot végeztem. Egyszerűen én ilyen durván vizsgadrukkos vagyok.
2016. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szorgalmi időszak megterhelőbb...

Ugyanaz amit előttem is írtak...Zh-k, otthoni házik pl angolból, beadandók, kiselőadás....stb.

Ha eljönnek a vizsgák, legalább ki se kell mozdulnom otthonról, szép nyugiban felkészülök...


De ehhez hozzátartozik, h a szorgalmi időszakban is teljesítem a kötelességeimet, nem csak lazsálni járok be az egyetemre...


(PSZF-es hallgató)

2016. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Első képzésem alatt én is brutálisan stresszes voltam. Nincs tételsor, nincs saját jegyzetem, nincs időm, stb. + még a brutális vizsgák.

Most, hogy a második diplomámat csinálom, már jóval higgadtabb vagyok. Igaz, most is visszaszámoltam már a végéig, de legalább megtanultam normálisan beosztani az időmet. :)

2016. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!