Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Írásbeli érettségire mennyit...

Írásbeli érettségire mennyit kell tanulni?

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Írásbelire inkább gyakorolni kell. Csuklóból tudd, hogyan kell felépülnie egy összehasonlító elemzésnek vagy érvelésnek, mik a kulcstechnikák. Töriből sok forráselemzést kell csinálni, a nagy része az írásbelinek arról szól, hogyan tudsz forrást elemezni. Ezt be lehet gyakorolni.


Folyamatosan kell rá készülni, megcsinálni minden létező feladatsort, amit valaha kiadtak érettségin, vagy felkészítő könyvben. Pár hónap alatt fel lehet ezekkel készülni az írásbelire.

2016. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy eléggé egyén függő. Van akinek elég ha az iskolában csinálja amit kell, van akinek meg kell otthon a gyakorlás. Te tudod mennyire vágod a dolgokat.
2016. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Max 10 perc
2016. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
irasbelire en szemely szerint (2 eve erettsegiztem) kb 1 orat tanultam osszesen mindenre. az eredmenyeken latszik, de amilyen szakra mentem eleg volt (info koz, em laza 5is, matek koz szinten, tobbi 3-4). szobelikre se sokkal tobbet (csak human volt ami kellett, emelt infot elore csinaltam, azokra ugy kb 5-10 orat szantam 1 het alatt... erosen real beallitottsagu vagyok)
2016. febr. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hanyas osztályzatot szeretnél.
2016. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Rebeccka válasza:
Írásbelire én különösebben nem készültem. Szerintem a legjobb felkészülési mód az, ha elmúlt évi érettségiket töltessz ki és tanulsz óráról órára.
2016. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Írásbelire én semennyit. (Csak em infóra és matekra). Így is a humán tárgyakból 60-70 % között sikerült. Bár hatalmas szerencsém volt irodalom szóbelin, hogy azt a tételt húztam, amit olvastam, könyvet. :D De tényleg 4 év alatt csak azt az egyet. Ráadásul még szerettem is azt a könyvet. Történelemnél simán megírható forrásokból, atlaszból, némi tudással! Szóbelire tanulni kell, kivéve, ha ne tanultad végig a 4 évet. De ez is egy-két hét alatt meg volt.
2016. febr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
4 évet
2016. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!