Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia inkább ELTE,...

Pszichológia inkább ELTE, Károli, vagy Pázmány?

Figyelt kérdés
Mindenféle szempont és vélemény érdekelne!

2016. febr. 7. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Csak harmincszor kérdezték meg az utóbbi napokban. A Károli jobb, mert gyakorlatközpontú, hangsúlyt fektetnek a pályaorientációra is. Emellett pszichológus ismerősöm is úgy látja, hogy jobban képben vannak, akik oda járnak.

Aztán persze jönnek, hogy az ELTE-n minden oktató kutató (mintha ez nem lenne feltétele), ezért az is nagyon jó.

2016. febr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Egyik sem, menj külföldre.

Egyik helyen sem jó az oktatás. A jövő sem annyira pozitív itthon pszichológusként.

2016. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Ma Magyarországon tényleg az ELTE magasan a legjobb, a másik kettőt elkerülném.

Az ELTE élvonalbeli kutatóegyetem, ahol a legújabb eredményekkel lehet megismerkedni.


A másik kettő úgynevezett "gyakorlatias" (ez egy eufemizmus), vagyis elavult, alacsony színvonalú, megalapozatlan, nem a nemzetközi tudományos élvonalnak megfelelő képzést nyújt. A jelen és még inkább a múlt gyakorlatát tanítják a jövő feladatai és kihívásai helyett. Ezért határozottan nem javaslom ezeket.


E mellett tudni kell azonban, hogy egyes magyarországi munkáltatók, ahol a munkaadó képviselője maga is pszichológus és nem szeretne saját magának konkurenciát teremteni, preferálhatja a gyengébb tudományos felkészültséggel és alacsonyabb presztizsű diplomával rendelkező, veszélytelen, de a régi rutint jól ismerő ( "jó beosztott") jelentkezőt, az "okoskodó", mindent másképp csináló, régi gyakorlatot kinevető és így a főnökét potenciálisan lejárató, veszélyesebb helyett.

2016. febr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
A harmadik válaszolónak semmi köze a pszichológusi munkához. Véleményét ne vedd figyelembe.
2016. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

A 3. válasz tipikusan sznob, demagóg hülyeségeket ír.


Elte-re jártam, mégsem beszélek hülyeségeket.

2016. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

BA-ra szerintem nyugodtan menjetek az ELTE-re, szerintem nagyon széles látókört biztosít, és tényleg jók a tanárok is. Aztán ha klinikus szeretnél lenni, még mindig elmehetsz a Károlira. Mondjuk én az ELTE-re járok, csak erről tudok nyilatkozni, és csak ezt tudom védeni.

De egyébként hiába olvastam itt a rossz kommenteket annak idején, én semmi rosszat nem tudok mondani az ELTE pszichológiáról. Nekem nagyon tetszik a légkör, az órák, a sokszínűség, és az, hogy úgy érzed rengeteg lehetőséged van, és rengeteg irányba el tudsz menni, és ehhez a támogatást is megkaphatod. Szerintem azt a minimális gyakorlati előnyt nem hinném, hogy ne lehetne behozni, és úgy látom, ebben a szakmában amúgy sem árt, ha széleskörű tudást tudsz összegyűjteni. (És egyébként itt is tanárfüggő ez a gyakorlatiasság, azért nem olyan fekete-fehér ez az ELTE-Károli dolog, volt már kifejezetten gyakorlatorientált tanárom több is)

2016. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!