Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri tanárnak menni?

Megéri tanárnak menni?

Figyelt kérdés

Most felvételiizek, de még nem véglegesítettem az egészet. Eredetileg anglisztikára akarok menni (ELTE), második opció ugyanitt a néderlandisztika és gondolkozom azon, hogy jelöljek -e be egy osztatlan tanárit, vagy ne. Ha jelölnék, akkor az nagy valószínűséggel két nyelv lenne, pl. angol-német, vagy angol-latin.


Nyílván nekem kell eldönteni, de azért megpróbálok segítséget kérni... :S


Nem igazán bírom a szereplést, mondjuk 30-35 fős osztályban nem szeretnék tanítani, van arra lehetőség, hogy mondjuk már a gyakorlatot is kis létszámú osztályban végezzem?

Azon is gondolkoztam, hogy kéttannyelvű iskolában talán jobban szeretnék tanítani, ha arra kerülne a sor. Ez megoldható lenne ezzel a sima osztatlan képzéssel, vagy még kell valami plusz hozzá, köszi előre is!


ui.: tudom, hogy egy csomó angoltanár van, és aki ilyesmit akar írni, az inkább ne írjon. Köszi.



2016. febr. 11. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktak 30-35 fős nyelvi csoportok lenni. Kéttannyelvűbe meg nem kell külön papír, de pályakezdőt ritkán vesznek fel.


Hogy megéri-e, az attól függ, neked mik az elvárásaid.

2016. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mondjuk csak egész egyszerűen "monotonnak" találnám azt, hogy 40 éven keresztül tanítsak.

Nem tudom magam elképzelni egy iskolában tanító tanárnak, legfeljebb magántanárnak, vagy nyelviskolai tanárnak, elvégre is olyanok mennek nyelviskolába, akik tényleg tanulni akarnak, ellenben egy iskolában mindig lesz olyan, aki nem szeret egy tárgyat.

Szerintem nincs annál nagyobb szenvedés, mint egy olyan diáknak tanítani egy tárgyat, aki abszolút nem érdeklődik a tantárgy iránt... :S

2016. febr. 11. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanár pont azt érzi hivatásának, hogy megszerettesse a tárgyát a diákokkal. Hogy felkeltse az érdeklődést. Ez igazi kihívás, a tanári pálya szépsége. Én imádom.


Arra nincs garancia a mai világban, hogy milyen suliba kerülsz be, óriási a túljelentkezés.


De nyilván nem a közoktatás az egyetlen út, hogy taníthass. Ahogy te is írtad, lehetsz akár magántanár, akár nyelviskolai tanár.

2016. febr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!