Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ismételtem az orvosin, úgy...

Ismételtem az orvosin, úgy érzem, kinéznek a többiek maguk közül. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2x ismételtem a másodévet, most harmadéves vagyok. Mivel a mostani félévi vizsgáim sem nagyon sikerültek, ezért majd a harmadévet is ismételnem kell, amit a csoporttársaim tudnak. (Nem térnék ki arra, miért megy ilyen nehezen a suli, volt a családban haláleset, meg nehezen is koncentrálok stb.) A gond az, hogy úgy érzem, emiatt a csoporttársaim, akik nagyrészt jó tanulók, kinéznek maguk közül. Ugyan nem tettek erre megjegyzést sose, de sztem mégis így van. Ezt az érzést az is erősíti, hogy van egy tanár, aki lustának is nevezett előttük, meg azt mondta, hogy hiányosságaim vannak a korábbi évekről (amúgy nincsenek, mert a jegyeim jók, csak nekem több idő kellett megtanulni a tárgyakat). Az órákon nem szoktam csendben lenni, válaszolok a tanárok kérdéseire, és általában jól, de ez nem tűnik fel senkinek.

Szerintetek most ez majd mindig így lesz? Emiatt egész életemben szégyenkeznem kell majd? Van itt valaki, aki hasonló helyzetben van, vagy volt, és már orvos? Ha majd megtudják a kollégáim, senki nem fogja komolyan venni az én szakmai véleményem? Egyáltalán fog egy kórház is alkalmazni?

Nagyon jó lenne biztató választ kapni.... abbahagyni a sulit nem akarom és nem is fogom.



2016. febr. 16. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szégyenkezned. Tanulj rendesen, szorgalmasan, szólj hozzá, ahogy eddig is, aztán fog alakulni a dolog. A tanulással a kétkedőket meg fogod tudni győzni.
2016. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemről annyira ismerős ez az "órán aktív vagyok, de a vizsgák valahogy mégsem sikerülnek" típus... Nem vagy egyedül:)

De ne aggódj! Ha átvergődsz az egyetemen, a munkahelyeden a kutyát sem fogja érdekelni az indexed meg hogy hány évig jártál oda. Az, hogy mennyire vesznek majd komolyan, a kiállásodon, a viselkedéseden és az ottani teljesítményeden múlik majd.

2016. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hová jársz, de nálunk (DE) elég sokan csúsznak egy évet, és senkit nem néztek még ki emiatt. Én is csúsztam, na bumm...szerintem csak bemeséled magadnak, hogy kinéznek, vagy ha ki is néznek, biztos nem ezért.
2016. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább légy büszke, hogy orvosira jársz. Szedd össze magad és lépkedj a célod felé. Ne foglalkozz mással, kár az energiádért.. Keress más barátokat, akik nem orvosisok és nem ilyen hülyeségekkel foglalkoznak. Nekem is volt anno halál eset a családomban és 2 évet buktam, meg nehezen is bírtam az egész egyetemet. Most jót nevetek azokon, akik még egyetemre se jártak soha életükban és kinevettek onno, hogy buktam. Most azok az emberek irígykednek rám, mert kb 3-4 szer annyit keresek, mint ők. Az élet változik.... Nem kell mással foglalkozni.
2016. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!