Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire tanulsz sokat pszicho...

Mennyire tanulsz sokat pszichológia szakon? Ha nem oda jársz, ismerősöd mit mesél, mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
2016. febr. 20. 07:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Neten eltérő információkat olvasok folyton. Van, aki szerint sokat kell tanulni, mások semmibe veszik, hogy nem olyan nehéz az.
2016. febr. 20. 07:01
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem oda jártam, de ugyanazt a szakot különböző energiabefektetéssel is el lehet végezni. Én infón a harmadik évtől tettem oda magam, ami a jegyeimen annyira nem látszott (addig is jók voltak), de az óráról órára készüléssel, plusz utánanézéssel, matek tárgyaknál több átgondolással olyan összefüggéseket is észrevettem, amit amúgy nem.


Másrészt van, aki simán csak szorgalmas, és ha a tanár azt mondja, hogy az egész oldalas (90 percnyi órára szánt) gyakfeladatsor házi, akkor meg is csinálja. Ez nagyon hasznos, de enélkül is el lehet végezni a legtöbb szakot.

2016. febr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, teljesen. Végülis végez a kettes és az ötös tanuló is gimiben. Egyik azt fogja mondani, hogy könnyű volt, végülis mindenből átment, a másik azt, hogy esetleg nehéz, mert sokat készült rá. Csak meglep, hogy valaki szerint ez könnyű, mert pl. az orvosi karokról nem hallani azt, hogy könnyű sosem. A kettesért is küzdeni kell. Itt vajon nem?
2016. febr. 20. 08:46
 4/5 anonim válasza:
Ismerősöm ELTE pszichológiára jár. Drasztikusan csökkentek a találkozásaink száma, én BME-re járok mérnökinfóra, másodévesek vagyunk, én se tanulok keveset, de amíg nálunk a matekot például érteni kell, náluk mindent kívülről tudni kell. A magolási képesség erős faktor ezen a téren.
2016. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ELTE pszichológiára járok. Ha ketteseket szeretnél, nem kell annyira sokat, de itt szerintem nem a kettes a cél, legalábbis, nem kéne, hogy az legyen... Ha mindent el akarsz olvasni, megtanulni, na, hát az is mondhatni lehetetlen körülbelül. De egyébként napi 2 óra tanulással, illetve vizsgaidőszakban napi kb 6-8 órával négyes-ötös hozható (de ez nagyon félévfüggő is).
2016. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!