Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eötvös vagy Apáczai? (Budapest)

Eötvös vagy Apáczai? (Budapest)

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb suli és miért? Mindkettőbe nagy eséllyel felvettek.

2016. febr. 28. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Bár én Trefortos vagyok, de sok ismerősöm jár mindkettőbe. Szerintem Eötvös. Jobb oktatás, jobb közösség, értelmesebb diákok. De ez az én véleményem és csupán abból amit láttam, hallottam.
2016. febr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Tavaly én is nagy dilemmában voltam, hogy akkor Eötvös vagy Apáczai. Mindkettőben simán bent voltam (ideiglenesen 6. és 14. voltam)

Én az Apáczait választottam és nem bántam meg, ha újra kellene választom, biztos, hogy nem mennék az Eötvösbe.

Itt remek a közösség, befogadóak az emberek, jók a tanárok is. Egyáltalán nem az, amit sokan mondanak róla, nincs nagy hajtás (természetesen tanulni kell). Megértőek a tanárok, ha kell külön leülnek veled.

Egyáltalán nincs kötelező versenyzés, mint ahogy egyesek hiszik, de ha mész kapsz segítséget, felkészítést és mint látható nagyon sok eredménye van. Egyetlen hátrány a kötött nyelv.

Ha rám hallgatsz, az Apáczait választod:)

2016. febr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
A gyermekem tavaly az Apáczait választotta és a legjobb döntés volt, amit hozhatott! Nagyon jó a diákélet, a programok, a mindennapi hangulat. Befogadó a közösség, a felsőbb éves diákok is segítik a "kicsiket", a tanárok pedig valóban megadnak minden segítséget, akár egyénileg is. Egyáltalán nem versenyistálló, mint sokan hiszik: ha szeretnél versenyekre menni, támogatnak, de ez egyedül a te döntésed. A tanárok nemcsak jól felkészültek, hanem tanítani is tudnak és akarnak. Aki órán odafigyel, otthon napi 1-2 óra tanulással simán helytáll, és jut ideje sportra vagy egyéb elfoglaltságra is.
2016. febr. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!
2016. febr. 29. 07:23
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Nálam is ugyanez a helyzet, engem is valószínűleg felvettek mindkettőbe. Én biztos, hogy az Apáczait választom, sokkal szimpatikusabb volt, mint az Eötvös, mikor ott jártam. Nekem úgy tűnt, hogy az Apáczaiba értelmesebb és komolyabb diákok járnak. Ez látszott az öltözködésükből, viselkedésükből, mindenből.
2016. febr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Neked hány pontod lett?
2016. febr. 29. 13:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Bár én még csak most jelentkezem, és a ketto kozul csak az Eotvosbe, de azért elmondom a véleményem. :) Nekem több ismerosom is Eotvosos volt/meg az, es mindegyikuket szeretem, egyszeruen fel lehet rajuk nezni. Van a bohockodo, vicces srac, a komolyabb, de aranyos lany, es a baromi szines, igazi muvesz. Tehat ha inkabb szinesebb egyeniseg vagy, szereted a valtozatossagot akkor Eotvos, ha viszont kicsit jobban szereted a nyugodtabb, "komolyabb" diakeletet, akkor Apaczai - bar onnan nincs ismerosom, csak interneten olvasgattam. Ne kovezettek meg ha nem igy van, de eddigi ismereteim alapjan ezeket tudtam leszurni a ket sulirol:D:)
2016. febr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Én nyílt napon, szóbelin, körbevezetésen is voltam az Eötvösbe.

Lehet, hogy vannak programok, de ezek alapján valahogy úgy éreztem, hogy túlerőltetett minden. Egyszerűen olyan "azt mondták, hogy azt mondjuk gyertek ide" hangulat volt. A tanárok sem voltak túl kedvesek az Eötvösben szóbelin sem (még mielőtt valaki azt mondaná, hogy azért mondom, mert rosszul szerepeltem, 50 pontot kaptam), megdicsértek meg minden, meg nem voltak undokok, de az Apáczaiban... Ahhh :D Sokkal kedvesebbek voltak:)

Az Apáczaiban is vannak programok, a közösség pedig szuper. Szoktunk szervezni hétvégente találkozókat, ha van időnk elmegyünk az osztálytársakkal jól érezzük magunkat. Semmi sem kötelező viszont, sokkal lazább. Ha van időd, kedved elmész.

Nálunk például amikor meglett a felvételi jegyzék, kezdtünk szervezkedni, beiratkozás után nem sokkal találkozót is szerveztünk. Aztán nyáron is szervezkedtünk, igazából úgy mentünk gólyatáborba (tök mindegy, minek nevezzük), hogy szinte kivétel nélkül ismertük egymást. Az is feledhetetlen élmény volt:)

Szerintem Apáczai:)

2016. febr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdezô!

Légy óvatos a válaszokkal, ugyanis egy válaszoló kétszer is írt az Apáczai mellett Nem tudom, hogy azt hitted-e kedves Apáczais, hogy nem tûnik fel, de van egyfajta stílusod, írásod, indokaid, amit több helyen is láttam, és már felismerlek. Nem sértésbôl vagy ilyesmi, csak feltûnt. :) Jobban érzem magam, hogy figyelemre intem a kérdezôt.

2016. febr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom feltűnt-e, de a #7 válaszra reagáltam.

Igen, én vagyok a #2-es is. Nem célom titkolni, sőt, elnézést, ha nem volt egyértelmű. Viszont, amennyiben nem tudsz értelmes választ adni, ez egyszerű provokáció és OFF. Úgy hiszem, nem erre van az oldal, de ezt nem én döntöm el.

2016. febr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!