Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eötvös vagy Apáczai? (Budapest)

Eötvös vagy Apáczai? (Budapest)

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb suli és miért? Mindkettőbe nagy eséllyel felvettek.

2016. febr. 28. 22:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Nos, én eötvösös vagyok, ezt előre leszögezem, és ennek megfelelően elfogult is vele, mert négy évemet ott töltöttem, és imádtam:) És imádom továbbra is, még mindig sok szállal kötődöm hozzá.

Az Eötvösbe főleg olyanok szeretnek járni, akik gondolkodni szeretnek, nem elfogadni mindent tényként, amit a világban hallanak. És vannak igazi művészek, némelyikükön ez látszik is eléggé. De nem éretlen a diákság, csak nincs felesleges komolykodás - ami egyébként visszataszító lenne egy gimnáziumban 15-18 éves tanulóktól, de ez csak az én véleményem.

Vannak igazán jó tanárok, elég sokan, és nyilván vannak rosszak is, épp ahogy minden más helyen is. Senki nem erőltet senkit versenyezni, de segítenek a felkészülésben, szakköröket tartanak.

Ami nekem igazán fontos volt, hogy mindenki megtalálhatja a saját érdeklődését. Tényleg rengeteg lehetőséget adnak a kezünkbe, engem végül ez segített a pályaválasztásban.

Zsongnak a folyosók (haha, kivéve a nagyoknak az érettségi előtti parázós időszakban), szól a zene, szép a csengő:)

Táborok, Eötvös napok, tavaszi fesztivál, koncert, színjátszó, minden, de ezeket majd kérdezd meg a körbevezetésen, tuti mesélnek róla majd.

Még valami eszembe jutott: SEMMI nem erőltetett, ha elég nyitott vagy hozzá. Én nyilcadikosként voltam több gimnáziumban is,máshol eltérő minőségű programokkal vártak minket, voltak jók és bénák is. De én befogadó akartam lenni, ezért nem volt erőltetett. Persze ha zárkózottan mentem volna bárhova, akkor erőltetettnek éreztem volna azt is, hogy ha hozzám szólnak:) Legyél nyitott, ne félj ettől, és dönts legjobb belátásod szerint. Én nem szidok semmi más iskolát, csak azt tudom, hogy én nagyon jól jártam az Eötvössel. Sok sikert! :)

2016. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
5. vagyok. Nekem 41 lett a matek és 43 a magyar. Neked?
2016. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi Apaczais, igazad van, nem áll jogomban ilyen módon beszélni veled. Elnézést.
2016. márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
43%

#1-es: Jobb oktatás? Értelmesebb emberek? Eleve, értelmes ember ezen a szinten (mindkettő első 10-ben rendszeresen) már nem tesz olyan különbséget e tekintetben, aminek érdemes még hangot is adni. Pár embertől hallani ezt-azt oktatásról, diákok értelmi színvonaláról nem ugyanaz, mint a statisztikák, amiben az egész adott iskola "fel van mérve". Mellesleg létezik másfajta szempont is, ami az általában túlkönnyített érettséginél szerintem többet elmond egy iskola "értelmi képességeiről", ez pedig az OKTV, diákolimpia. OKTV-döntősök tekintetében Apáczai legtöbbször a 2. a Fazék mögött, természettudományi diákolimpiákra is rendszeresen ad diákokat, ezek tekintetében egyértelműen az Eötvös vagy épp a Trefort előtt áll (hátha esetleg ez fáj neked), a Radnóti az, ami még időnként felér az Apáczaihoz OKTV-eredmények tekintetében, a Fazekas meg egyértelműen első.


Ja és érdemes még egy dolgot figyelembe venni, mikor az ELTE gyakorlósulijait vetjük össze: ezek közül az Apáczai átlagban 5 évet képezi a diákokat (merthogy két 4, illetve két 6 évfolyamos osztálya van), Trefort átlagban 6, Radnótit meg nem mondom most pontosan, de > 6. Ez sem elhanyagolandó szempont ám.

2016. ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%

Értelmes ember nem gondolja komolyan, hogy egy iskola diákjainak értelmi képességeit bármilyen sablon kutatással fel lehet mérni.

De ennyi értelmet egy helyen már nem is tudok elviselni, viszlát!

2016. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

Ez a világ egyik legnagyobb kérdése, ne tudd meg milyen rivalizáció van a kettő között. :D


(amugy EÖTVÖS, mint az országos rangsorból is látszik)

((igen, én is oda járok))

2016. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
52%
Látom, Eötvösbe jó sok éretlen tökmag jár manapság. Pedig ez a nagy helyzet, gyerekek, első 10 között, ráadásul két olyan iskola között, melyek évtizedek óta minden évben első 10-ben vannak (ja és gyakran volt fordított is a sorrend), nincs érdemi különbség általában a diákok értelmi képességei között. Pláne a siralmasan vérszegény érettségi alapján meredek ilyet kijelenteni.
2016. máj. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!