Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményed arról, hogy...

Attila_the_hun kérdése:

Mi a véleményed arról, hogy egyre több állami iskola kerül az egyház kezére?

Figyelt kérdés

Az interneten egyre több olyan hír olvasható, hogy állami iskolát adnak át az egyháznak, amit aztán szintén az adófizetők pénzéből újítanak fel és alakítanak át. Általában az egyház az ilyen finanszírozások 10 százalékát vállalják a többit ugyanúgy az állam állja. De kérdem én, akkor minek átadni az egyháznak? Vannak olyan települések ahol a szülők már nem is tudják máshova íratni a gyermeküket csak vallásos egyházi iskolába. Ez a jövője hazánknak? Jó az Magyarországnak ha egyre inkább visszamerül a sötét középkor vallásába? Miközben a fejlett nyugati társadalmak egyre inkább a tudomány felé fordulnak, hazánk váljon egy vallásos társadalommá?

[link]

[link]

Ez csak kettő példa, rengeteg ilyen található még.



2016. márc. 8. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, milyen sötét középkorról beszélsz. A legtöbb egyházi iskola annyiban tér el egy államitól, hogy kereszt van a falon, nem tűrik el, hogy a lányok egy szál pinában járjanak órára, és félévente van egy darab mise. Cserébe az egyházi iskolák egy rahedli pénzt kapnak, ergo sokszor jobb a felszereltség, mint máshol. Ha választanom kellene a kettő közül, lehet, hogy egyháziba íratnám a gyerekemet. Ott sem verik félholtra ha nem hívő, nem a középkorban vagyunk.
2016. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, milyen sötét középkorról beszélsz."

Dehogynem tudod, csak letagadod.

2016. márc. 8. 14:33
 3/8 A kérdező kommentje:

"A legtöbb egyházi iskola annyiban tér el egy államitól, hogy kereszt van a falon"


Ugye ezt viccnek szántad? Jó pár olyan videofelvétel van a birtokomban ahol egyházi iskolákban (főleg hittanórán) a gyerekekbe fenyegetéssel félelmet ültetnek. Olyan videó is van a birtokomban ahol a meghívott vallásos előadó szabályosan leüvöltötte a fejét a tanuló gyerekeknek mert azok nevetni mertek teremtés azon részén amikor azt hallották, hogy Ádámba az isten az orrán keresztül fújta bele az életet.

2016. márc. 8. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyszerű. Akkor talán hozd nyilvánosságra ezeket a felvételeket, és vedd fel a kapcsolatot a megfelelő hatóságokkal, csak hogy a visszaélések kivizsgálását megkezdhesse az illetékes szerv. Ugyanakkor nem ártana, ha néhány példa alapján nem vonnál le messzemenő statisztikai következtetéseket, mert hülyének fognak nézni. Ez olyan, mintha én kijelenteném, hogy mindenki, akinek a "hun" szócska szerepel a felhasználónevében egy 15 éves náci hülyegyerek, mert én konkrétan ismerek 3 ilyet.


Az egyházi iskolák többségében semmiféle szinten nem tanítanak kreacionizmust, hittan van, ami adott esetben kiváltható erkölcstannal (mint tudjuk) illetve sok helyen gyakorlatilag az fut "hittan" néven amit másutt hitismeretnek szokás hívni, tehát térítő cél nélküli, lexikális ismeretek a vallásról, vallásokról, ami része kellene legyen az alapműveltségnek, és Nyugat Európában a legtöbb iskolában van ilyen.


Rengeteg ismerősöm járt (főleg pécs környéki) egyházi iskolákba, soha egyikük sem számolt be semmiféle visszaélésről, agresszív térítésről, én pedig egyházi egyetemre jártam, konkrétan a képzésem ideje alatt egyetlen egyházzal kapcsolatos rendezvényen nem kellett részt vennem, soha nem találkoztam az egyház semmiféle képviselőjével.


Ha mindenképpen a vallás társadalomra gyakorolt kártékony hatásával kapcsolatban akarod kiteljesíteni a küldetéstudatodat, javaslom kampányolj inkább a "drogmentes maraton" néven futó gyalázat ellen, ami a magyarországi szcientológus egyház egyik fedőszervezete, és szinte nincs olyan állami közoktatási intézmény Magyarországon, akiket valamilyen formában (prospektusok, rendezvények, "kortárs" felvilágosítás, stb.) ne környékeztek volna már meg.

2016. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Látom nem értettél meg. Mindegy. Ha Te is egy vallásos ember vagy, akkor persze érthető, hogy miért nem értesz, illetve miért nem akarsz megérteni.
2016. márc. 8. 16:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is egyházi iskolába járok, pedig nem vagyok hívő. Itt se kötelező hittan, se mise, se ilyen hülyeség nincs, de az összes teremben van digitális tábla, a KLIK mellőzése miatt mindig van pénz fénymásolni, az állami suliknál sokszor jobb a helyzet. Az, hogy a suli nevében benne van a baptista szó... nem nagyon érdekel, a tanulási körülmények viszont igen, amik sokkal jobbak. Sok ateista jár ide, nem csak hívő emberek, nincs emiatt diszkrimináció.
2016. márc. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha az állam azokat a milliárdokat amiket az egyháznak ad az állami közintézményekre fordítaná, akkor lenne korrekt a dolog. Az egyházat és annak az infrastruktúráját tartsák el a hívők. A közpénzt a közoktatásra költsék.
2016. márc. 8. 20:39
 8/8 anonim válasza:
Kedves Kérdező, te tipikusan az vagy, aki kerdez, de a valaszt nem hajlando meghallgatni, vagy azzal vedekezik, hogy a valaszolok nem ertik a kerdest. Segitek, ertettek mind.
2019. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!