Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy érettségizzek le matekból...

Hogy érettségizzek le matekból, ha egyáltalán nem megy? (Lent)

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, az idő viszont vészesen ketyeg. Sosem voltam rossz tanuló, eddigi éveimet végig oklevéllel zártam, mivel ez az egyetlen olyan tárgy ami nem megy. Mintha a két véglet lenne a többitől. Ezáltal kitünő sem lehettem, csak jeles de nem is ez a lényeg. Egy ideig ment még 10.-be is 4-es voltam, előtte lévő években meg 5-ös. Aztán tanár váltás,de nem hinném az ő hibája lenne, hisz rendesen leadja az anyagot csak egyszerűen nem ragad meg. Amit megjegyzek vagy odááig jutok hogy itthon s órákon megy azt már dolgozatban nem tudom. Félévkor is csoda hogy megkaptam a kettest, aztán félek nehogy meghúzzanak. Jelenleg egy jegyem van egy 1-es,de a bent lévő dolgozatom sem hiszem a legfényesebb mivel hiányoztam előtte de itt nem nézik el, írnod kell és pont. Nyilván minimum még 1 dolgozatot írunk,plussz a próba érettségi, a kérdés az hogy mit csináljak hogy meglegyen a 2-es?

Nagyon félek az érettségitől, de a próbától is mert a tanár kijelentette "ha ezt valaki megírja kettesre nem érdekli milyen jegyei voltak eddig,mehet érettségizni...." , nekem ebből az jött le nem lesz a legegyszerűbb. Videókat szoktam nézni youtube-n de sokszor nem elég a kettesre még ha általa meg is értem nem úgy mint órán. Mióta megkapta ezt a csoportot a 3-4-esekből 1-2esek lettünk. 2 ember bukott félévkor lett kb egy darab 3-as, a többi 15 velem együtt kettes.

Hogyan készüljek matekra? Oda ülök s egyből tiszta ideg vagyok, s úgy vagyok vele hogy úgy sem megy. A fura az hogy kémiával akartam tovább menni eredetileg , mert ott dicséretes jeles voltam belőle s azok sem épp egyszerű feladatok... Ötletet? Volt valaki hasonló cipőben? Hogy készültetek fel érettségire?

Köszönöm a válaszokat!


2016. márc. 12. 14:44
 1/1 anonim válasza:
Gyakorolj. Úgy állj neki, hogy menni fog. Vannak fent a neten régi érettségi feladatsorok - megoldással. Ha valami nem megy, megnézed a megoldásba, ott általában rendesen le van írva minden, és próbálod megérteni. Az a 25 pont, amit matekon el kell érni, egyáltalán nem sok, ha az első részt megírod jól, akkor a második részből csak néhány pontot kell összeszedned. :)
2016. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!