Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a 14....

Mi a véleményetek a 14. kerületi Szent István Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz suli,milyen az oktatás színvonala,milyenek a tanárok,milyenek az osztályközösségek,milyenek a diákok,hány ponttal vesznek fel természettudományos tagozatra,minden érdekel.
2016. márc. 22. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szent István:

A diákok emelt óraszámban tanulják a matekot, az infót és a nyelveket. Csoportban tanulják a nyelveken kívül (szintek) a matekot, a kémiát, a biológiát és a fizikát.

Szakkörök: matek, fizika, biosz, kémia, informatika, versenyfelkészítő foglalkozások, színjátszó kör, természetjáró túrák, énekkar, újságírókör. Nagy hangsúlyt fektetnek a zenélésre, az énekkaron kívül zenekarok és különböző zenélési lehetőségek is működnek.

Sportlehetőségek: foci, kosárlabda, röplabda, kézliabda, tenisz, pingpong, tollaslabda + van konditerem is

Az intézmény 5 előadóteremmel, 20 nagyteremmel, 13 kisteremmel, laboratóriumokkal, fizika-, kémia-, biológia, informatika-szaktantermekkel és 33 ezer kötetes könyvtárral rendelkezik. Az iskolai rendezvényeket a 300 fő befogadására alkalmas díszteremben tartják. Saját menzája és büfére is van.

Van diákcsereprogram is.

Partneriskolái: Szlovákiában, Németországban, Franciaországban, Norvégiában, Olaszországban, Hollandiában, Romániában, Törökországban, Lengyelországban és Spanyolországban vannak.

Oktatott nyelvek: angol, német, francia, olasz, spanyol

Emelt szintű érettségik átlaga: Matematika 79%, történelem 71%


Tudtommal jó nehéz suli, főleg a reál irány miatt. Az oktatás színvonala nagyon jó! Ennek ellenére viszont nincs sok program.

Nem akarok rossz véleményt írni úgy, hogy nem jártam oda, de csak annyi, hogy itt a gyakorin azt olvastam, elég elnyomóak az osztályközösségek, sok a teperőgép. De nem tudom, mi ebből az igaz.

Kb. 70 pont írásbelivel már behívnak szóbelire (idén asszem 65-től hívtak be), utána ha maxot szóbelizel, kb. bent vagy, de azért a hozott pontok is számítanak.

2016. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mit értesz az elnyomó osztályközösségen?
2016. márc. 23. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nagyon jo iskola:) jovore valoszinuleg oda fogol jarni:) nekem a baratnom oda jar es azt mondta h nagyon jo a kozosseg! Tenyleg a real tantargyakat myomjak meg! viszont az igaz h nincs olyan sok program:) de ha van szabadidod te is tudsz programokat szervezni:) es szerintem az epulet is szep!
2016. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!