Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a vélemémyetek az V....

Mi a vélemémyetek az V. kerületi Eötvös József Gimnáziumról és a Budapest XIV. Kerületi Szent István Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok, és jövőre kellene iskolákat választanom. Ha ezekről jó a véleményetek, akkor valószínűleg ezeket is meg fogom jelölni.

2016. márc. 16. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Mindkettő nagyon jó iskola. Érdemes az érdeklődési területednek megfelelő tagozatokat megjelölnöd és elmenni a nyílt napokra. Persze egy jól sikerült központi is szükséges lesz.
2016. márc. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Egyet értek az előttem szólóval.

Az Eötvös nagyon jó iskola, sok a diákprogram, vannak diákcserék is, a közösség nagyon jó! :) A közösség is nagyon jó, nincsenek tanulógépek, kirekesztettek, szóval csak jót tudok róla mondani! :)


Az István is jó suli, bár ez inkább reálos, a humánosabb tagozaton is emelve van a matek. Itt úgy tudom, nagy hangsúlyt fektetnek inkább a zenei programokra, a kórusa például híres is. A közösség tudtommal annyira nem jó, mint az Eötvösben, de osztályközösségtől függ.


Szerintem kezdj el már most gyakorolni a központira, mert mindkét iskolába csakis nagyon jó pontokkal lehet bekerülni! :)

Sok sikert!

2016. márc. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!!
2016. márc. 17. 15:07
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Gyere a szent istvanba! Nagyon jo! En jovore nagy valoszinuseggel oda fogok jarni! A diakok nagyon jo fejek voltak a nyilt napon! A tanarok jofejek! Szep regies stilusu az epulet! Es nagyon nagyon nagyon sok fele szakkor van! Eleg eros gimnazium de en nagyon ajanlom! Ismerek istvanosokat es ok mondtak h marad szabadidejuk a baratnokkel elmenni moziba meg ilyenek:) van ujsagiro szakkor es enekkar is:) az igaz ha a real tantargyakat jobban megnyomjak de pl en ha minden osszejon jovore humanra fogok jarni:) viszont csak akkor jelold meg ha az irasbelid 70 pont folott van...ugyanis eleg eles a mezony:)majd irj h hogy doltottel:)
2016. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Én az Istvánba jártam, tavaly érettségiztem. Nagyon szinvonalas gimnázium, viszont kész röhej volt, ami az utolsó 2 évben ment ott. Minden szülői értekezlet azzal telt, hogy az iskola milyen anyagi gondban van és mindenki támogassa az iskolát, illetve a tanárok a politikai nézeteiknek folyton hangot adtak. Az informatikatanár balhéjáról hallottál gondolom, hogy most nem fogja beírni a jegyeket... Amikor elkezdtem az Istvánba járni, imádtam, tényleg öröm volt bemenni minden nap. Viszont idővel változott a tanárok és az egész iskolavezetés hozzáállása, és ez a diákokra is hatással volt.

Az Eötvösbe jár(t) rengeteg ismerősöm, tényleg csak jókat tudok mondani róla, jó közösség (Istvánban ez ritka), normális tanárok.

Ja és ennek a két középiskolának van a legjobb kézilabdacsapata egész Budapesten!!!:D

Ha bármilyen kérdésed lenne, akár az Istvánnal kapcsolatban, akár a sulikkal kapcsolatban, írj bátran. Sikeres év végi bizonyítványt és felvételit kívánok!

2016. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlati szempontból: a két iskolának elég különböző a pontszámítási rendszere. Az Eötvös fel- illetve leszorozza a központi matek és magyar írásbeli jegyeit az egyes tagozataira, az István ezzel szemben azonos szorzót használ mindkét osztályába, viszont relatíve nagyobb súllyal veszi figyelembe a központi írásbelit. Ennek a központid fényében komoly jelentősége lehet. (Számomra az István "egalista" pontszámítása bizonyult kedvezőbbnek.)
2016. ápr. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

En csak az eotvost ismerem. Sok ismea es rosom es rokonom jart oda es mindedjikojuk imadta/imadja en tavaly voltam ott nyiltnapon es a tanarok es a diakok is eszmeletlenul jofejek voltak.Csak ajanlani

tudom(:(:(:

2016. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
81%
Eötvös, Eötvös, Eötvös!!!! Sokkal szabadabb, nagyon jó a társaság és mellette az egyike a legerősebb gimnázium.
2016. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Eötvös !!!! Hihi
2016. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bogi11 ***** válasza:
48%
Mindkettő suli érdekel. Írnátok róla? Most aktuális a választás.
2016. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!