Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-n milyen ösztöndíjakban...

BGE-n milyen ösztöndíjakban lehet részesülni önköltséges szakon?

Figyelt kérdés

Na szóval a suli már biztos mégpedig a Budapest Gazdasági Egyetem PSZK karán belül a gazd-men képzés. Nagy valószínűséggel nem lesz 448 pontom, ezért érdekelne, hogy milyen ösztöndíjak vannak és mennyire könnyű megszerezni azokat?


Valami olyasmit hallottam, hogy ha X átlagon felül teljesítek akkor arányosan visszafizetik a félévente/évente a képzések Y %-át. Erről a fajta ösztöndíjról mit érdemes tudni? Könnyen elérhető? Légyszi ömlesszetek el információkkal akár itt akár priviben. Köszi :D



2016. márc. 23. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
én csak a tanulmányi ösztöndíjról tudok
2016. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Többféle ösztöndíjról is hallottam, nem hiszem hogy csak egy lenne (legalábbis remélem). Esetleg valaki aki BGE-n is tanul, és kapott is ösztöndíjat már vagy csak tisztában van vele?
2016. márc. 27. 16:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Önköltségesként csak a Biztos Jövő Ösztöndíj (BIJÖ) van. 3,5-ös átlaggal lehet rá pályázni. Az önköltség 100, 50 és 25%-kával egyező összegeket lehet "elnyerni". Az iskolában semmi másra nem vagy jogosult, lehetsz akár 4,9-es átlaggal az éltanuló, akkor sem kapsz egy vasat sem (se szociális ösztöndíj, se tanulmányi ösztöndíj), ennek oka az, hogy önköltséges vagy és sajnos már nem olyan könnyű átkerülni...


Van még egy ösztöndíj, a Bursa Hungarica, ez szociális alapon működik és a lakhelyed önkormányzatánál kell megpályázni.

2016. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!