Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Karinthy Frigyes Gimnázium...

Karinthy Frigyes Gimnázium felvételi?

Figyelt kérdés
Szóval, a Karinthy Frigyes Gimnáziumba jelentkeztem, és vagy éppen felvesznek, vagy éppen nem. A kérdésem először is az lenne, hogy ugye ápr. 26-ig derül ki, hogy felvettek-e, de akkor előtte is kiderülhet, vagy pont azon a napon fog? Másodszor is a Karinthyval kapcsolatban hallottam, hogy a kéttanon hogy bontják az osztályokat, de mikor kell jelentkezni az egyes csoportokba? A válaszokat előre is nagyon köszönöm. :D

2016. márc. 26. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Előtte is kiderülhet, április 19-én már megkapják az iskolák a Győri Felvételi Központtól a felvettek névsorát. Egyes sulik (pl. Madáchban mindig) már aznap posztolják a honlapra olyan dél-14:00 környékén. Ekkor a sulik általában már megkezdik a levelek kiküldését, de hivatalosan április 26-ig lehet kiküldeni.


Tavaly úgy volt, hogy ápr. 22 kapták meg a sulik a névsort és ápr. 24-ig asszem lehetett kiküldeni a leveleket. Én kaptam kb. ápr. 25-én a felvételi értesítőmet, abba a suliba nem is rakták ki a honlapra, ugyanúgy, ahogy egy haveromét sem, ő ápr. 30 körül kapta meg a levelét (de még áprilisban).

2016. márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Régebben (ööö...13 éve :D) úgy csinálták, hogy az osztályba random beosztottak, aztán kellett írni egy tesztet, ami alapján bekerült az ember a 3 csoport (kezdő, középhaladó, haladó) valamelyikébe. Nem tudom, hogy most hogy működik :)
2016. márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ideiglenesen hányadik vagy?
2016. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as, szerintem nem a nyelvi csoportokra értette a kérdező :D Hanem ahol tagozatos bontás van (Pl. asszem angol kéttanon humán + természettudományi), hogy osztják be a csoportokat.

Én erre sajnos nem tudok válaszolni, nem oda járok :(

2016. márc. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, a 4-es válaszoló jól gondolja. Úgy tudom, hogy angol kéttanon az A osztály matekos, a B osztály fele humán, fele TTK-s lesz. Csak nem tudom, hogy mi alapján osztják be a csoportokat.
2016. márc. 29. 10:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen jelentkezés alapján. Ha valamelyik csoportba túl sokan jelentkeznek, akkor a felvételi pontszám alapján rangsorolnak és a sorban előrébb állók kerülhetnek be. Aki nagyon hátul van, őt átsorolják abba a csoportba, ahova kevesebben jelentkeztek. A matekos osztályba a matek felvételi alapján rangsorolnak...a humánba a magyar...stb. De viszonylag kiegyenlített szokott lenni, úgyhogy többé-kevésbé mindenki bekerül oda, ahova szeretne.
2016. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szülői értekezleten kell majd leírni a szülőknek hogy milyen sorrendbe szeretnél bekerülni ezekre a tagozatokra és a felvételi rangsor alapján osztják be:) De cserére is van lehetőség, például nálunk is volt olyan aki az Aba került de a Bbe szeretett volna jönni és fordítva,és ők cseréltek :)
2016. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!