Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent László vagy Karinthy?

Szent László vagy Karinthy?

Figyelt kérdés
Elsonek egy masik iskolat jeloltem de oda nem valoszinu h felvesznek. Utana ott van a szent laszlo matek-angol szak vagy a karinthy angol szak! Azt azert hozzatennem h a Karinthyba mar felvettek es valoszinuleg a szent laszloba is felvesznek. 80 pontos kozponti max hozott pont. A karinthyba nagyon jol sikerult a szobeli a szent laszloban nem volt. Az erdekelne h a helyembe ha nem vesznek fel az elso suliba hova mennetek? Pozitiv es negativ valaszokat kerek! Miert lenne jo az a suli?

2016. márc. 7. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Karinthyban erősebb a nyelvoktatás, míg az ugyan a Lászlóban is erős, de ott a matek is erős főleg.

A Lászlóban tudtommal nagyon jó a közösség.


Pár konkrétabb infó:

Karinthy: Van érettségi után idegenvezető képzés. Kéttanosoknak heti 19 óra idegen nyelv van nyelvi előkészítőn, utána töri, matek, fizika, biosz, földrajz, célnyelvi civilizáció angolul/németül van. Az érettségi felsőfokú komplex nyelvvizsgát ér. Emelt angolon heti 5 órában tanulják a diákok a nyelvet, többségük középfokút szerez még a gimnázium alatt.

Szakkörök: szinte minden tantárgyból, továbbá zenei, művészeti, tánc, tanulmányi versenyek, kulturális ünnepségek

Kultúrális programok például színház vagy mozi, és vannak hétvégi kirándulások is. Sportlehetőségek: kosárlabda, asztalitenisz, korfball, floorball, karate

Modern műszaki berendezésekkel jól felszereltek a termek, 60 ezer kötetes a könyvtár, van szabadon használható WiFI. Van pár szabadon használható számítógép is.

Vannak diákcsereprogramok is, Európa-szerte, s Amerikában is vannak cserekapcsolatai.


Szent László: A tehetséggondozás (versenyfelkészítés) egyéni és csoportos foglalkozások között zajlik. A diákok tantárgyi szakkörön kívül csillagászati szakkörre is járhatnak.

Az iskola tantermei technikailag jól felszereltek.

A sportolni vágyók a 1000 négyzetméteres tornacsarnokot, felújított sportpályákat és a tornatermet is igénybe vehetik.

Saját tábora van Balatonszepezden, ahol nyaranta 300-400 diák táborozik.

Vannak külföldi tanulmányutak és csereprogramok is. Partneriskolái Olaszországban, Finnországban, Franciaországban, Lengyelországban, Németországban, Ausztriában, Belgiumban, Angliában, Spanyolországban és Romániában vannak.

2016. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

én is a szent lászló angol-matek szakát jelöltem meg :D

a karinthyba a németet de nem valószínű hogy oda felvesznek

háát ha szeretnél komolyan nyelvet tanulni akk szerintem a karinthyba menj de ha nem olyan fontos a nyelv akkor inkább a szent lászló

2016. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat de meg gondolkozok! Varoma tobbi valaszt:)
2016. márc. 7. 18:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a matek is komolyan érdekel az angol mellet, akkor én a helyedben a SZLG-t választanám.


(A SZLG-t jelöltem 1. helyen, 90 pontos felvételivel és max. vitt pontszámmal)

2016. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!