Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanácstalan vagyok, mit...

Tanácstalan vagyok, mit kellene tennem (? )

Figyelt kérdés

Üdv!

Első sorban BME-sek tanácsára van szükségem.Szóval a napokban gondolkozom a jövőn lehet már későn de kitudja.Szóval februárban jelentkeztem a BME VIKre,elsőnek a mérnökinfót másodiknak pedig a villamosmérnökit írtam be.Viszont az a helyzet,hogy a matematika tudásom az még talán de a fizika tudásom nem elegendő a mű egyetemi elvárásokhoz,beszéltem ottani emberekkel, hogy milegyen a fizikával és mondták,hogy van féléves kurzus,átveszik 4év anyagát fél év alatt.Arra gondoltam,hogy nem iratkoznék be szeptembere ha felvennének.Valami nulladik vagy valami hasonló dolog van?Mi ennek a menete?Meg arra is gondoltam,hogy egy angol nyelvvizsgát is megcsinálok,felkészítőkre járnék fizikából és matematikából és még valami érettségit is raknék ha úgy alakúl.Úgy gondolom jobban megéri készülni az egyetemre mint ott csúszni.Mi a tanácsotok?



2016. márc. 28. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem járok oda, de tudtommal vannak már augusztusban felzárkóztató kurzusok.
2016. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan csak a BME gépészről tudok nyilatkozni, de ott fizikából bármi kellett, azt ott megtanították. Volt egy alapozó tárgyunk, amiben az első pár hétben gyakorlatilag kompletten átvettük a gimis fizikának a számunkra szükséges részét.
2016. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tehát az a kérdésed, hogy megérné-e kihagyni egy "kis" időt, mondjuk 1 maximum 2 évet matek és fizika tanulással, felkészüléssel, annak érdekében hogy ne csússz a BME-n és sikeresen vedd az akadályokat? Ha igen, akkor a válaszom az hogy igen, megéri, ha elhívatott vagy és tényleg ezt szeretnéd csinálni akkor csináld, 1 évbe nem hal bele senki, ismerek olyat aki leérettségizett, elment 2 éves technikusi képzésre (OKJ), közben tanult, járt magántanárhoz is gyakran, és mivel volt ideje, szintemelőt is tett. Két év után ment VIK-re és azóta is minden rendben van nála, mellette már matek magánórákat tart. :) Ha nem ez volt a kérdés..akkor sajnálom, de remélem segítettem valamit!
2016. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sok értelme nincs a halasztásnak. Ismerőseim akik OKJ meg technikum után jöttek VIK-re mind kidobott időnek tartják. Miért nem készülsz magadtól, vagy tanárral? Még sok hónap van szeptemberig. VIK úgyis csak akkor fog menni ha profin tudsz magadtól tanulni.
2016. márc. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!