Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? Tanácstala...

Mit kellene tennem? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Imádom a magyart, mindig is szerettem, nincs olyan része, amivel ne foglalkoznék szívesen, viszont, ha elmegyek magyar szakra mi lesz belőle? Magyartanár? Azt nem akarom.


A pszichológia nagyon érdekel és már most van számtalan ötletem, hogy milyen szakdolgozatokat lehetne írni. Tudom, hogy nagyon szeretném ezt a szakon, lelkiismeretesen csinálnám, de mikorra jutnék oda, hogy rendes fizető állásom legyen? Rengeteg idő és az elhelyezkedés is nehéz.


A biológia, bár nagyon nehéz szak, ha az ember elvégzi jó eredménnyel és továbbmegy msc-re, phd-re, akkor el tud vele helyezkedni. Az egyetem is ad a hallgatóinak (a jobbaknak) gyakornoki munkát, ami ráadásul fizet is. (Szegeden legalábbis így van.) 5-6 év múlva már valószínűleg lenne rendes, fizető munkám.

Viszont a biológiát nem szeretem annyira.

A sejtbiológiát, az ember biológiáját nagyon szeretem és a növénytanon kívül szinte minden érdekel és szeretem, de nem annyira, mint a magyart.

Melyiket kellene választanom? Ha az eszemre hallgatok biológiára megyek, de ha szívemre, akkor magyar.. és mindig itt jön a DE, hogy NEM akarok tanár lenni, vagy legalábbis a magyar mellé nem tudnék választani egy másik tantárgyat. A biológiát tényleg nem akarnám tanítani.

Egyébként annyira szörnyű a tanároknak? A szüleim kiakadnának, ha tanár lenne belőlem..

Mit kellene tennem? Nagyon tanácstalan vagyok.. Pár hetem van eldönteni, pedig már egy éve vívódok, de egyszerűen nem léptem egyről a kettőre..



2013. jan. 25. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell tanárnak lenned, lehetsz más is, például nyelvész. (utána lehet nézni az egyetemek honlapjain, nekem most csak ez ugrott be)

A szüleiddel meg ne törődj, nem ők élik az életedet.

2013. jan. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Aki igazán akarja végigcsinálja és talál munkát!:) Soha ne add fel, Az igazi ember aki teljesen a szakjának él l*szarja hogy mit mondanak mások. És figyelj Bármiben tudsz munkát találni ha nagyon jó vagy belőle:) Van egy ismerősöm aki 2. éves joghalgató és szerintem egy kezemen megtudom számolni hány négyese van (a többi mind 5) ezzel csak arra akarok kilyukadni hogy nincs lehetetlen és ha hiszel benne menni fog ;) remélem tudtam segíteni:) Idézet: Életed útját magad választod, válasz hát úgy hogyha egyszer elindulsz nincs már visszaút! :)))))
2013. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ugyanígy vagyok kémiával , mint te a magyarral..
2013. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig kémiával el lehet helyezkedni:)
2013. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
pl.?
2013. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pl: Tisztítószer gyárakban, mint a Henkel.

Gyógyszergyárakban, mondjuk oda inkább gyógyszerészek kellenek de nem kizárt. Kutató is lehetsz.Tanár. Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2013. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Második ez gyönyörű komment volt :P

Igazán szívből szóló. Bár az idézet második részével nem értek egyet, szerintem mindig van lehetőség javításra akkor is ha valaki rossz döntést hozott akár többször.

Sőt a saját rossz döntéseinkből lehet a legtöbbet tanulni.

Kérdező remélem a magyar választottad. Eléggé elveszettnek tűntél, pl miért akartad egyáltalán a bioszt megjelölni ha nem is rajongsz érte?

És nem kell tanárnak lenned, csak akkor ha az akarsz lenni, amúgy a kommunikáció szak nem érdekelt?

Remélem a magyart választottad.

Azt kell választani ami a legjobban érdekel. A többi csak kifogás. Ha túlzásba viszed az aggódást csak magadat hátráltatod, pl évekre előre gondolkodsz hogy jaj majd úgyse fogsz tudni elhelyezkedni meg lesz ha, meg mi lesz majd stb... Ez nem jó hozzáállás.

2014. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívből jött, Ismerős érzés nekem az ilyen. :)
2014. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ha valakit érdekel esetleg:

először elmentem biológiára, de aztán abbahagytam, most magyar szakon vagyok :D

azt hiszem, hogy jó döntés volt :)

bár most megint vívódok, hogy milyen mesterképzésre menjek :D

2017. máj. 15. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!