Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen szívás az OSX?

Egyetemen szívás az OSX?

Figyelt kérdés

ELTE IK-ra jelentkeztem, szívni fogok ha OSX user vagyok?

Gondolok olyasmire, hogy pl Access-t nem adta ki a Microsoft OSX-re, illetve Visual Studio sincs.



2016. márc. 28. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Telepítsd rá egy virtuálgépet (paralells desktop) . Nekem is úgy van. Bár nekem nem kell a laptopomat cipelnem, nem ilyen szakra járok.
2016. ápr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Access-el egyáltalán nem foglalkozunk az egyetemen. Visual Studio hiányát meg fogod érezni, 1 kurzus van, ami echte Visual Studio, és nem egyszerű pótolni (de nem is lehetetlen), viszont a gyakorlat Visual Studio alatt megy. Az lehet szívás.


Egy másik tárgy épül még C#-ra, de az azt hiszem 100%-ban áthidalható Linux/OSX rendszereken is.

2016. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

C#-ot az osztályokig tudom "használni" emelt érettségi színten. Gondolom az ott az elején még jól jön, aztán egy idő után már biztos édes kevés lesz, de addig is lesz időm feldobni virtuális gépen, vagy bootcamp-ben egy Windows-t :D

Köszönöm a válaszokat.

2016. ápr. 3. 23:55
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3/3 Időpont tegnap 23:55


Mintatanterv szerint leghamarabb 4. félévben jön elő platformfüggő dolog. Előtte csak bash/powershell, de előbbihez van egyetemi szerver, utóbbihoz meg egy virtuális XP elég, meg, hogy megnyitod a cmd-t (terminálpótlék) :-) A lényeg az, hogy tudj átállni Debian/Win10 "módra" is. Iskolai gépeken ezek vannak, ezen keresztül magyaráznak, satöbbi. Van egy Maclabor az egyetemen, de ahhoz mázli kell, hogy pont ott legyen órád :-D

2016. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk én hallottam olyat, hogy Számalapot (ahol bash, és Powershell van) a Mac-laborban tartottak. Elég ironikus... :D
2016. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. Egyátalán nem. Pláne, ha IK-ra jelentkezel, akkor ennek egyátalán nem szabad, hogy problémát okozzon. De sok esetben kifejezetten előny pl. bash, perl, python alapból van rajta.
2016. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!