Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szégyen ha évet ismétlek?

Szégyen ha évet ismétlek?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, vendéglátást tanulok, 9.es osztályos vagyok.

Röviden megpróbálom leírni amit szeretnék.

Év elejét egy szintén vendéglátó, kereskedelemmel foglalkozó iskolában kezdtem, ahol 3-4 tantárgyból megbuktattak.

Nagy volt a követelmény, illetve fizetős volt, tehát bukásonként pár ezret kellett fizetni/tantárgy.

Ezt kihasználva, addig rontották a diákok jegyeit amíg bukásra nem állt. Emiatt én, és pár osztály,-és évfolyamtársam iskolát váltottunk.

Nyilván, én is hibás voltam, nem mondom hogy nem, de az tény hogy néha még éjfél után is tanultam.

Lényeg hogy iskolát váltottam, szerettem volna a vendéglátást folytatni, viszont egy olyan iskolába mentem át, ami a hely leggyengébbje. (Ez a helyi befogadó iskola, kisebbségiek stb..)

Itt jól is érzem magam, meg nem is.

Jelenleg is 3 tantárgyból állok bukásra, 1,2 1,4 és azt hiszem 1,5-ös átlaggal.

Nyelvtant kitudom javítani, de történelmet és matekot már nem biztos. Most fogok járni matektanárhoz, a törit elkezdtem behatóbban tanulni.


Egyéb problémám is van, még pedig az osztályban egy barátom sincs.

(Az osztálytársaim 90% magyar, én is teljesen magyar vagyok. Az évfolyamon rengeteg barátom van, magyarok illetve kisebbségeik közül is, rengetegen befogadtak.)

Mikor első nap bementem, a terem előtt gyülekeztek az osztálytársaim, köszöntem, kétszer is, senki, de senki nem köszönt vissza, hozzám se szóltak. Odamentem egy lányhoz, vele kezdtem el beszélgetni. De bárkihez odamentem, nem fogadtak jól, volt hogy elküldtek.

Elkövettem egy hibát, összejöttem egy fiúval az osztályból, együtt voltunk pár hónapig majd szakítottunk, mikor vele együtt voltam, akkor vele beszélgettem, mellé ültem, mivel senki nem szólt hozzám.

Most hogy szakítottunk,egy lánnyal vagyok jóba, néha mellém ül, de neki megvan a saját 'csapata'.

Nem hiszem hogy velem lenne a baj, eddig minden iskolámban (2 általános, és a régi középsulim) nagyon népszerű voltam (minden nagyképűség nélkül) én voltam az akivel szerettek lenni, akivel barátkoztak, ha bementem mindenki megölelt, itt pedig már ülőhely sem jut az osztályba számomra..

Osztályt nem szeretnék váltani, mert ezt a szakot szeretném, illetve csak különbözeti vizsgával vennének át.(Pl. Szakközép vendéglátásból-szakiskola szakácsra) Eddig úgy néz ki más is megbukik az osztályból.

Szeretnék valami tanácsot kapni, hogy mit tehetnék:/


2016. márc. 30. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ezen a szinten egy elméletben ennyire gyenge iskolában szégyen megbukni, teszem hozzá, felősoktatáson kívül mindenhol szégyen. A vége meg eléggé értelmetlen mert egyszer azt írod egy barátod sincs máskor meg befogadtak, ez így eléggé komplikált.
2016. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Uhh..most hogy átolvastam van benne jó pár helyesírási hiba, és néhány helyen még a mondatot sem tudtam megfogalmazni, elnézést..elég ideges vagyok:/

Még annyit hogy a többi tantárgyból 4es körül állok.

Tesizni egyáltalán nem tesizek (bár van felmentésem betegség miatt) az osztálytársaim nem választanak csapatba, megdobnak labdával, cikiznek, oltogatnak.

Illetve egy-két jó akaróm szép történeteket talált ki rólam, miszerint amióta ebbe a suliba járok 4-5 fiúval lefeküdtem. Ez persze nem igaz, mégis én vagyok az osztály r.b.nca, holott eddig 1 barátom volt.

Ha pedig nem megyek iskolába, mert beteg vagyok akkor az osztálytársaim még a tanároknak is azt hangoztatják hogy 'b.sz.i' vagyok..

2016. márc. 30. 23:04
 3/5 A kérdező kommentje:

Első!:)

Köszi a választ:)

Olvasd át hogy írtam. 'eddig minden iskolában befogadtak' szóval nem a mostaniban, hanem az előzőekben.

Illetve még azt írtam hogy az évfolyamon lévő barátok, ami nem egy az osztályban lévőkkel. Remélem így érthető:)

2016. márc. 30. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, így érthetőbb, egyébként nem tudsz velük mit tenni, a h*lyék felnőttként is megfognak találni ebben biztos lehetsz a tanulásba meg feküdj bele minél jobban mert manapság semmit nem érsz tanulás nélkül. Inkább csúfoljanak strébernek és menj át mindenből mintsem állj be a "falkába" és pár év múlva a sarkon futtasd magad.
2016. márc. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűség szerint a körülötted lévők szemében szégyen, viszont a német barátom és az ő nővére is bukott a német iskolában egyszer, ettől még felnőttként k...va sikeresek lettek és sokat keresnek. Szóval a jövőd szempontjából nem mérvadó, ettől még nem leszel sikertelenségre és szegénységre ítélve;)
2016. márc. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!