Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanuljak emelt szinten?

Mit tanuljak emelt szinten?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, gazdasági irányban szeretnék továbbtanulni a jövőben, közgazdasági szakközépbe járok. 2 tantárgyat lehet választani a 4-ből, melyeket emelt szinten tanulnék jövő évtől az emelt szintű érettségi miatt. Mivel volt 0., azaz nyelvi előkészítő évem, már 2 éve megvan a középfokú nyelvvizsgám, most a felsőfokút tervezem. Emiatt gondolom úgy, hogy az angolt mindenképpen választanom kéne. Ezen kívül választhatom a matekot, magyart vagy a törit. Leginkább a matekot szeretem ezek közül, de melyik lenne a legjobb, ha a BGE (BGF?) vagy a Corvinus a kitűzött cél?

#oktatás #érettségi. közgazdaság
2016. márc. 30. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az angol melle mindenkepp a matek, ha ezek kozul az iskolak kozul szeretnel menni gazdasagi szakra.
2016. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Töri vagy matek, de inkább a matek
2016. márc. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Közgazdászként a mateknak vennéd legtöbb hasznát, nem?
2016. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen matek.
2016. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szaktól is függ, na meg ilyen esetekben célszerű duplázni, és van olyan szak, ahol a matek pl. alapkövetelmény, tehát arra kell nagyon ráerősíteni, ez a biztos.

A Corvinusnak van egy diákszervezete, akik 11.-es és 12-es diákoknak tartanak érettségi felkészítőt, azt erősen ajánlom, az évközi oktatásuk nagyon hasznos, a tábor pedig mind a nyári 11. osztályban, mind a tavaszi 12.-ben felejthetetlen élmény, szóval gyakorlatilag kötelező, ha nem a BGE az elsődleges cél, mert biztos vagyok benne, hogy ha a szombatokat a Corvinuson töltöd, akkor nem fogsz tudni elszakadni onnan, nekem eredetileg az egyetem sem volt cél :)

2016. márc. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is közgázra fogok jelentkezni, most angol emelt, (11.o) jövőre matek emelt.
2016. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!