Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak az...

Milyen nyelvet tanuljak az angol mellett? Informatikai szakon vagyok középiskolában és az angolt közép szinten beszélem. Milyen nyelvet/ nyelveket tudnék hasznosítani az informatika területén?

Figyelt kérdés

2016. márc. 9. 17:19
 1/7 tiebchie válasza:
39%
Tán a php hasznos lehet....
2016. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Haha 1-es, amúgy a .net se rossz.. ;)

Igazából az a legfontosabb, hogy az angol menjen nagyon jól. De ha mellette feltétlenül szeretnél még más nyelvet, akkor svéd/dán/norvég vagy spanyolt javaslom. Skandináviában sok jól fizető IT állás van, akár távmunkában is és ugyan nem kizáró ok, ha csak angolul beszélsz, de mégis jó az ha van legalább egy alap tudásod. A spanyol pedig azért jó, mert sok helyen beszélik a világon. De ez persze csak az én véleményem. :)

2016. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elsősorban az a fontos, hogy az életben milyen nyelveket tudnál még hasznosítani... Választhatsz mondjuk franciát, spanyolt, németet, oroszt, kínait, japánt, de a lényeg, hogy olyat válassz, ami tetszik, mert különben nem lesz elég motivációd rendesen elsajátítani.
2016. márc. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. márc. 10. 05:52
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Magyarországon (az angol mellett persze) leginkább németet vagy oroszt érdemes tanulni, egyes területek (pl. jog) művelőinek esetleg franciát.
2016. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. márc. 12. 08:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Német
2016. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!