Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a 6. kerület...

Mi a véleményetek a 6. kerületi Kölcsey Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Milyen az oktatás színvonala,milyen a közösség,milyenek a tanárok,mennyire nehéz suli,minden érdekel.És 68 pontal fölvesznek az általános tantervű osztályba?
2016. ápr. 2. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Most jelentkeztél oda?

Hányadik vagy az ideiglenes rangsorban?

2016. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pár szubjektív információ (utána a saját véleményemet is leírom :) )

Tagozatok:

- nyelvi előkészítős: francia kéttan (2 osztály), angol-német (fél osztály), angol-francia (fél osztály), angol-olasz (fél osztály), olasz-angol (itt az olasz az első nyelv, fél osztály)

- négy éves: sportosztály (igazolt sportolóknak, 1 osztály), ökológiai szemléletű osztály (1 osztály, kb. mint egy általános tagozat, picit emelik csak a földrajz, biosz óraszámokat, esetleg a kémiát, de amúgy tényleg általános tagozat)

Szakkörök: színjátszó kör, francia színjátszó kör, rajzszakkör, vitakultúra, énekkar és zenekar

Sportlehetőségek: atlétika, foci, kosárlabda, röplabda, úszás. Jól felszerelt a sportudvar és a tornaterem, sokszor mennek ki a városligetbe futni (szoktam őket kint látni)

Jó kapcsolata van a francia intézettel.

Szaktantermei, nyelvi termei, médiaterme van, saját menzával és sportudvarokkal is rendelkezik. 2012ben elnyerte a legjobb köznevelési típusú sportiskola címet.

Oktatott nyelvek: angol, német, francia, olasz, orosz, portugál (rendes és szakköri kereteken belül is, 3. nyelvként), latin

2016. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szóval, véleményem szerint elég jó iskola, legerősebb tagozata a francia kéttan, ami országos hírű, eredményekkel teli. Főleg nyelvi iskolának mondanám, a nyelvoktatás kiemelkedő. Viszont azt mondanám, hogy a többi tantárgy oktatása egy közepes-közepes feletti iskolának felel meg. Én egy történelem órán voltam bent a nyílt napon, egy médián (végzős osztály fakt) és egy próba francián.

A próba francián le voltam nyűgözve, baromi jól tanított a tanárnő, először bemelegítés volt (nyelvgyakorlat, r betűk, ch betűk, igazából olyan, mint az énekesenél a skála), aztán alapok (mondta a tanárnő, hogy ő sosem beszél magyarul az óráján, ez szerintem nyelvtanulás szempontjából baromi jó, és hogy olyan órát fog mutatni, amit első kéttanos francia órán szokott), Diák vagy? Igen diák vagyok. Tanár vagy? Nem diák vagyok., Hogy vagy? Jól vagyok, köszönöm. Magyar vagy? Igen, magyar vagyok. Francia vagy? Nem, nem vagyok francia. Ilyesmik.

Aztán én a történelem órán majdnem bealudtam sajnos, annyira nem keltette fel az érdeklődésem a tanár beszédjei, asszem a középkort vették vagy az újkor elejét de már arra sem emlékszem, csak a magyarázó tanárra (prezentáció, térkép a táblán), és a telefonozó diákokra :"DDD Szóval a tanár úgy csinált, mintha nem is nyílt nap lenne, a diákok szintén.

A média óra azért érdekesebben telt, a reklámokat vették,azért ott látszott a diákok lelkesedése, érdeklődése. :)


Szóval összességében, nyelvben nagyon erős, többi tantárgyban nem annyira. A sportosztály meg az ökológia sajnos a leggyengébb tagozatok. A közösség szerintem jó, fejlett a diákönkormányzat és a gólyatábor is örök élmény. Megismered az évfolyamtársaidat is nem csak az osztálytársaidat. :)

Szóval ajánlom :) Nem nehéz suli egyáltalán.

2016. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. ápr. 4. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!