Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » érettségi szóbelizés muszáj?

érettségi szóbelizés muszáj?

Figyelt kérdés
Most érettségizem 3 hét múlva. Az írásbeli rendben lesz, azonban júniusban utaznék külföldre, ugyanis egy remek lehetőséget kaptam.Így a szóbelin én nem leszek itthon. Mi ilyenkor megoldás? Muszáj szóbelizni? Vagy lehet pótolni? Ha nem jelenek meg nincs érettségim?

2016. ápr. 10. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj szóbelizni, különben érvénytelen lesz az érettségid.
2016. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira jó az a lehetőség, akkor nyilván megéri, hogy ősszel javítóérettségizzél az összes tárgyból (kivéve a matekot, ha átmész az írásbelin), és egy évvel később menj egyetemre.
2016. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Arra az egy napra akárhonnan vissza is tudsz utazni, jobban megéri, mint kihagyni egy évet.
2016. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az érettségi írásbeliből és szóbeliből áll. Nyilvánvalóan nincs meg szóbeli nélkül. Hova utazol, hanyadikán, mennyi időre? Ha nem vagy itthon, akkor ősszel kell máshol érettségizned vagy csak jövő tavasszal, ha ugyanitt akarsz. Igazándiból még az sem biztos, hogy önhibádon kívülinek minősítik az utazást, ugyanis csak ekkor tudod beszámíttatni az írásbelidet. Őszi érettségi esetén keresztféléves egyetemre még jelentkezhetsz.
2016. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelensz meg, akkor megbuktál.
2016. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Tényleg van olyan lehetőség, amit említesz, hogy ha a vizsgázó fel nem róható okból mulaszt a szóbeliről, akkor az írásbeli beszámításával pótló szóbelit tehessen. Csak szerintem ez nem a "nem biztos", hanem a "gyakorlatilag kizárt" kategória, ugyanis nem felel meg a jogszabályi definíciónak.


"E § alkalmazásában a vizsgázónak fel nem róható ok, minden olyan, a vizsgán való részvételt gátló esemény, körülmény, amelynek bekövetkezése nem vezethető vissza a vizsgázó szándékos vagy gondatlan magatartására."

Ha igazolni tudja, hogy véletlenül utazott külföldre, és még nem is gondatlanságból (pl. elrabolták az ufók, és ledobták Ibizán), akkor OK.

2016. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan kíváncsi vagyok, hogy hova mennél és mennyi időre. Írd már meg!
2016. ápr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!