Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen számológépet vegyek...

Milyen számológépet vegyek középiskolába?

Figyelt kérdés

Üdv! Középiskolába járok, jövőre érettségizek. Emeltet szeretnék tenni matekból és később az egyetemen is szükségem lesz rá. Olyan kell ami nem "túl okos", tehát véletlenül sem grafikus, vagy olyan amit nem használhatok érettségin, dolgozatokon. Jelenleg egy Casio fx82-ms "másolatát" használom. Rengeteg különböző néven fut ez a gép egyébként.


Ennél egy kicsit jobb, de nem túl jó kellene. Egyébként semmi bajom nincs vele, csak érintkezési problémák vannak (elemcsere után is) és muszáj, hogy megbízható legyen. Milyen márkát ajánlotok? Sharp, casio, canon vagy valami más?



2016. ápr. 16. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Én Casiot ajánlom, nagyon megbízható. Én kb. 5 éve használom ugyanazt a számológépet és még mindig jól működik. Naponta cipelem magammal, sokszor csak úgy beledobálom a könyveim közé óra végén és jól bírja a strapát. A legtöbb számológépet, főleg a no name fajtákat elég hamar kicsináltam. Casio fx82ES van nekem, de egyetemen sokaknál láttam hasonló Casio számológépet (van akinek teljesen ilyen, van akinek kicsit másabbak a gombai-ezek gondolom másik kiadások?), szóval elég népszerű. 5-10 ezer Ft körül vannak, de mivel sokáig bírja megéri beruházni rá és nem a 2 ezer forintos Tesco value gépet megvenni. :) Az egyetlen ami hátrány, hogy nem osztja be hármasával a számjegyeket. Én gazdasági szakon vagyok, sokszor kell milliós-milliárdos tételeket számolni és ilyenkor elég rossz a nullákat számolgatni. Ott van hogy a 1000000000 és akkor lehet s nullákkal szenvedni. Úgyhogy arra figyelj hogy olyan modell legyen ahol van azért benne vessző, mert 1.000.000.000 -ként könnyebb kiolvasni. Sharp gépem egyszer volt, de belefolyt egy kevés víz és ki is nyiffant, plusz elég hamar halványult a képernyője és pár részen egy idő után nem írta ki teljesen a számokat, szóval azzal rossz tapasztalom volt eddig. Canont nem ismerem.
2016. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szívesen mondok ilyet, de egyetemen rohadtul nem fogod tudni használni a számológépet.
2016. ápr. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 s55 ***** válasza:

Nekem Sharp EL-W531H-m van és elégedett vagyok vele (4 éve használom), + még 2 osztálytársamnak is ilyen van. Sajnos már nem lehet kapni de van egy-két hasonló típus jelenleg is, gondolom ezek sem lehetnek olyan rosszak :

[link]

2016. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2#

Miért ne tudná?

2016. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Azét mert tilos. Könnyen lehetne velle puskázni ezért inkább olyan feladatokat adnak amit meg lehet oldani nélküle. 3,5 év allat volt kb 2 tantárgy ahol lehetet használni. (Gépészmérnők)
2016. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én gazdaságin vagyok, nekem elég sok tárgyhoz kell és eddig lehetett használni Zh-n, vizsgán is. Szóval ez elég szakfüggő.
2016. ápr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!